comScore

Bedelli Askerlik 2018 son dakika! (Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik'te gelişme var mı?)

29 Mayıs 2018, Salı 14:04
Bedelli Askerlik 2018 son dakika! (Bedelli Askerlik çıkar mı? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak? Bedelli Askerlik'te gelişme var mı?)

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak diye merak edenler için Bedelli Askerlik 2018 son dakika gelişmesi yaşandı. Bedelli Askerlik ile ilgili açıklama var mı? Bedelli Askerlik'te son durum ne? Son dakika Bedelli Askerlik haberleri ve Bedelli Askerlik çıkar mı sorusuna yanıt arayanlar için gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Bedelli Askerlik çıkacak mı? Son dakika Bedelli Askerlik çıkacak mı diye merak eden milyonlarca vatandaş Bedelli Askerlik çıkacak mı? Bedelli Askerlik'te son durum ne? Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak ve Bedelli Askerlik'te gelişme var mı diye merak etmeye başladı. Bedelli Askerlik ile ilgili son dakika haberlerine ve Bedelli Askerlik 2018 son dakika gelişmelerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

24 Haziran seçimleri öncesinde Muharrem İnce ve Meral Akşener'den sonra Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da Bedelli Askerlik açıklaması geldi. Peki Bedelli Askerlik'te son durum ne? Seçimden sonra Bedelli Askerlik çıkacak mı diye merak edenler için Bedelli Askerlik ile ilgili son dakika gelişmelerini sizler için derledik. Bedelli Askerlik ile ilgili son olarak İyi Parit Genel Başaknı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener açıklamalarda bulundu. Meral Akşener, Kral FM'de katıldığı programda Bedelli Askerlik ile yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlikle yoğun bir talep var. Bunlar genellikle zenginlerden değil işe girmişlerden geliyor. Bedelli askerlik isteyenlerin, askerlikten kaçan vatan savunmasından kaçanlar olmadıklarını biliyorum. Onların problemini çözeceğiz inşallah." diye konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu ise "Bedelli Askerlik gündemimizde yok." ifadelerini kullandı. 

 

Bedelli askerlik ne kadara yapılıyor? Bedelli fiyatları


Bedelli Askerlik bugüne kadar 10 kez çıkarıldı. Cumhuriyet tarihinde Bedelli Askerlik 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarında çıkarıldı. 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaşından gün almış ve 30 bin TL tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmışlardır. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuşlardır. 2 Aralık 2014 tarihinde ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişleridir. 
 

Kimler Bedelli Askerlik yapabilir?


18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen minimum 3 sene yurtdışında çalışmış erkekler 21 gün süreyle bedelli askerlik yaparak vatan borcunu “hizmeti” tamamlayabilirler. Buna kısaca “dahte” denir. “Anlamı dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler” şeklindedir.

BEDELLİ ASKERLİK MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"