comScore

BB Erzurumspor BB Erzurumspor

Erzurumspor'u Emrah Başsan taşıyor

11 Ekim 2018, Perşembe 18:00
Erzurumspor'u Emrah Başsan taşıyor

Erzurumspor, Süper Lig'in dibinde yer alırken, ilk galibiyetini yeni teknik direktörü Mehmet Özdilek'le aldı. 5 puanı bulunan Erzurumspor bu haftaya kadar Emrah Başsan'a bağımlı bir oyun oynuyordu.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'in yeni temsilcisi Erzurumspor, ilk galibiyetini 8. haftada sahasında ağırladığı Alanyaspor karşısında aldı.

Bu maçta özellikle Özer Hurmacı'nın sergilediği futbol galibiyeti getiren faktörlerden biri oldu. Bu müsabakaya kadar Erzurumspor'da hücum sadece Emrah Başsan'a bağımlı ilerliyordu. Bu müsabakada Özer Hurmacı'nın da devreye girmesi ile Erzurumspor hücumları çeşitlendi. 
SÜPER LİG'İN CEZA SAHASINA EN ÇOK TOP GÖNDEREN FUTBOLCUSU EMRAH BAŞSAN

Matchstudy verilerine göre, Erzurumspor'da Emrah Başsan ilk 8 hafta sonunda, Süper Lig'de rakip ceza alanına en çok top gönderen futbolcu oldu. Ceza alanına 93 top gönderen Emrah, bu 93 topta sadece 1 asist yapabildi! 

Erzurumspor hücumları sürekli Emrah Başsan ile başlayıp bitiyor ve Erzurumspor da tek kişi üzerinden hücum ettiği için rakipleri tarafından savunulması kolay bir takım haline geliyordu.

Bu maçta ise Emrah dışında Özer de sorumluluk aldı ve Erzurumspor hem galibiyet hasretini sona erdirdi hem de 1-0'lık tek farklı galibiyet almış olsa da, hücumda ilk kez bu kadar net pozisyona girdiği bir müsabakayı geride bıraktı. 

Bu oyun ligin son sırasında olmasına rağmen Erzurumspor taraftarlarına gelecek adına da umut verdi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!