comScore

BB Erzurumspor BB Erzurumspor

Erzurumspor'da Osman Özköylü mağlubiyeti böyle savundu

25 Eylül 2017, Pazartesi 00:10
Erzurumspor'da Osman Özköylü mağlubiyeti böyle savundu

Erzurumspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, 9 kişi kalan Boluspor karşısında alınan mağlubiyet hakkında konuştu.

FutbolArena - Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, TFF 1. Lig'de Boluspor'a 2-0 mağlup oldukları maç sonu, takım olarak yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.
 

Osman Özköylü, Boluspor - Erzurumspor maç sonu neler dedi?


Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 10 gündür dış sahada oynadıklarını, sakat ve cezalı oyuncuları olduğu için takım olarak büyük sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Karşılaşmada iyi oynamaya ve üretken olmaya çalıştıklarını ancak ortaya koydukları mücadeleye rağmen bir türlü golü bulamadıklarını ifade eden Özköylü, şunları kaydetti:
"İlk yarıda golleri yedikten sonra ikinci devre bir şeyler yapmak için çalıştık ama yeterli olmadı. Yeterli olmayınca da golü bulamadık. Yine de herkes elinden geleni yaptı. Sıkıntılı bir dönem içerisinde, olabileceğin en iyisinin olduğunu düşünüyorum. Önümüze bakacağız artık, bu maçı unutmamız ve dinlenmemiz gerekiyor. Çünkü oynadığımız o aşırı sıcaklardaki maçlardan dolayı çok ciddi sıvı kayıpları yaşandı ve bundan kaynaklanan adale sakatlıkları oldu. Kadroya alamadığımız oyuncularımız var. Kendimizi bir an önce toparlayıp önümüzdeki Adanaspor maçına daha iyi ve sonucu kendi lehimize çevirecek bir takım olarak çıkacağız." 
 

Fuat Çapa, Boluspor - Erzurumspor maç sonu açıklamaları


Boluspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ise 9 eksik futbolcuları olmalarına rağmen aldıkları galibiyetten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

"Sadece üç puan değil, üç puandan fazlasını kazandığımızı düşünüyoruz." diyen Çapa, "Bugün oyun olarak istediğimiz oyunu oynadık, skor olarak da istediğimiz skoru aldık. Hatta azını aldık, çünkü 2-0'dan sonra çok rahat 3-0 ya da 4-0 yapacak pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. Burada önemli olan o pozisyonlara girmekti. Bundan önceki karşılaşmalarda genelde hücum oyuncuları net pozisyonlara girip golleri atıyordu. Ancak son haftalarda orta sahada oynayan oyuncularımızın pozisyona girmesi ve gol atması, takım içerisindeki üretkenliğimizi artırması açısından bize ümit verdi. Takım içerisindeki rekabeti artırdık, herkes forma için oynamak zorunda." ifadelerini kullandı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.