comScore

Bayramda tatil 9 gün mü olacak? Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı tatili hakkında konuştu

05 Haziran 2018, Salı 09:58
Bayramda tatil 9 gün mü olacak? Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı tatili hakkında konuştu

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü olacak? Ramazan Bayramı tatili hakkında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamada bulundu.

FutbolArena - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Ramazan Bayramı tatili hakkında konuştu. Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü? Ramazan Bayramı tatili hangi günlere denk geliyor.


Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?


Ramazan'ın son günlerine yaklaşırken vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı yönündeydi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı tatili hakkında açıklamada bulundu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Ramazan yaptığı açıklama ile 9 gün tatilin önünü kapadı.

''İDARİ TATİL KARARI ALINMADI''

‘'Ramazan Bayramı nedeni ile idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, haftanın sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır'' dedi.


Ramazan Bayramı tatili ne zaman 2018 - Ramazan bayramı tatili kaç gün?


Ramazan Bayramı 2018 için tatil günleri ve zamanı da belli oldu. Buna göre Ramazan Bayramı tatili yapmak isteyenler bayram tavimine bakarak tatilin hangi günlere denk geldiğine bakabilir. 3 günlük Ramazan Bayramı şu şekilde olacak:

14 Haziran Perşembe – Arefe Günü
15 Haziran Cuma – 1. Gün
16 Haziran Cumartesi – 2. Gün
17 Haziran Pazar – 3. Gün


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.