comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Bayern Münih'ten nefret etmenin 111 nedeni

06 Şubat 2014, Perşembe 11:57

Geçtiğimiz yılın Kasım ayın sonlarında JörgHeinrich, Bayern Münih'i sevmenin 111 nedeni adlı bir kitap piyasaya çıkartmış ve çeşitli hoş hicivlerle Bayern Münih'i sevmenin nedenlerini sıralamıştı.

FutbolArena - Geçtiğimiz yılın Kasım ayın sonlarında Jörg Heinrich, Bayern Münih'i sevmenin 111 nedeni adlı bir kitap piyasaya çıkartmış ve çeşitli hoş hicivlerle Bayern Münih'i sevmenin nedenlerini sıralamıştı. Mart ayının 15'inde ise Bayern Münih ile ilgili yeni bir kitap daha piyasaya çıkacak. Bu kitabın adı ise Bayern Münih'ten nefret etmenin 111 nedeni. Kitabı yayınlayacak olan yayınevi Brinkmann kitabı son derece eğlenceli ve Bayern'den nefret eden herkesin ruhuna hitap edeceğini ama ciddiye de alınmaması gerektiğini açıkladı.

Yayıncı Brinkmann “Bayern Münih, ne yazık ki, dünyanın en iyi kulübü. Böyle başarılı bir kulübü seven kadar kıskananlar da olacaktır. Örnek ben. İki yıl önce Şampiyonlar Ligi finalinde Didier Drogba son penaltıyı atarken kaçırmaması için dua ettim. O da attı. Etrafımdaki aptal suratlar benim gibi doğma büyüme bir Bremenli için harika bir duyguydu. Halbuki baktığında Chelsea onlarda çok daha antipatik olmasına rağmen” şeklinde Bayern'e olan antipatisini ifade ediyor.

Brinkmann Bayern Münih taraftarlarını da şu şekilde tanımlıyor. “Bayern taraftarı asla kaybetmeye tahammül edemez. Bunu kendi tecrübelerimden söyleyebilirim. Eğer kazanırlarsa zaten dünyanın en normal şeyidir ve konuşmaya bile değmez. Ama kaybederse aynen Uli Hoeness gibi çok kızgın şekilde etrafa bakarken gelecek yılki galibiyetin kutlama planlarını şimdiden yapar ve tesadüfen kaybedildiğine inandığı maçı ört bas etmeye bakar. Zaten kaybedilen maç da Chelsea'ye karşı olduğu gibi kaderin herhangi bir şekilde oyunudur”

Haber: Hüseyin Özkök
Kaynak: TZ

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.