comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Rıdvan Dilmen'den Şenol Güneş'e eleştiri: "Mucize gibi gösterdi"

21 Şubat 2018, Çarşamba 21:07
Rıdvan Dilmen'den Şenol Güneş'e eleştiri:

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Bayern Münih - Beşiktaş maçını yorumladı.

FutbolArena - Bayern Münih'in Beşiktaş'ı 5-0 yendiği Şampiyonlar Ligi müsabakasının yankıları sürüyor. NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTVSpor'da yayınlanan Kırmızı Çizgi programına bağlandı ve bu müsabakayı yorumladı. Rıdvan Dilmen: "Bayern Münih'in tabiki siklet farkı vardı ama ben böyle olacağını hiç düşünmemiştim." dedi ve Şenol Güneş'i eleştirdi.


Rıdvan Dilmen, Bayern Münih - Beşiktaş maçı yorumu


5-0'lık yenilgiyi beklemediğini söyleyen Dilmen, "Beşiktaş'ın direnç göstereceğini düşünüyordum." dedi. Maçın aslında rölantide oynandığını da belirten Dilmen, "Bayern Münih 34, Beşiktaş 17 dakika topla oynamış ve toplam 51 dakika maç oynanmış. Bizim ligimizin standardı bile 54." dedi.

"FARKIN NEDENİ KABULLENMEKTİ"
"Beşiktaş'ın farklı mağlubiyetinin sebebi oyuncuların kabullenmesi oldu." diyen Dilmen, "Çok erken kabullendiler. 43'te golü yedikten sonra Dinamo Kiev maçının bir benzeri oldu." ifadelerini kullandı.

"BAYERN MÜNİH ÇOK DA ZORLAMADI"

"Bayern Münih'in topla oynadığı 34 dakikaya vurduğumuzda her 6.5 dakikada bir gol yemiş oluyoruz. Ki kaçan pozisyonlar da var. Beşiktaş kadar tecrübeli bir takımın bu kadar kolay kabullenmemesi gerekirdi. Bayern Münih öyle çok agresif bir oyun oynamadı."


Rıdvan Dilmen'in Şenol Güneş eleştirisi


Maçla ilgili teknik anlamda Şenol Güneş'i eleştirmek istemediğini de belirten Dilmen, Şenol Güneş'in maç öncesi açıklamasına dikkat çekti ve "5-0'dan bu turu çevirmek mucizedir ama Bayern Münih'i elemek bir mucize değil sürprizdir. Şenol Güneş maç öncesi açıklamalarında bu maçta sürpriz değil mucize bekliyormuş gibi açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar da Beşiktaş'ın erken çözülmesine neden oldu bence." şeklinde konuştu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)