comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Bayern Münih'ten Cristiano Ronaldo transferi açıklaması

19 Haziran 2017, Pazartesi 19:16
Bayern Münih'ten Cristiano Ronaldo transferi açıklaması

Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Rummenigge, Cristiano Ronaldo konusundaki transfer söylentisine açıklık getirdi.

FutbolArena - Bayern Münih'in Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, İspanya'nın Real Madrid takımında forma giyen Cristiano Ronaldo'yu transfer etmek istediklerine yönelik haberlerin asılsız olduğunu belirtti.
 

Bayern Münih, Cristiano Ronaldo'yu transfer edecek mi?


Kulüpten yapılan açıklamada, son günlerde İtalyan medyasında Bayern Münih'in Ronaldo'yu transfer etmek istediğine ilişkin haberlerin yer aldığı, iddiaların Alman basınına da yansıdığı ifade edildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rummenigge, transfer döneminde spekülasyon yapılmasına alışkın olduklarını belirterek, "Genellikle bu söylentileri yorumlamıyoruz. Ancak şimdi Cristiano Ronaldo konusundaki söylentinin asılsız olduğunu ve masal dünyasına havale edilmesi gerektiğini, ilk ve son olarak açıklamak istiyoruz." ifadesini kullandı. 
 

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den ayrılma nedeni


Marca Gazetesi'nden Mehmet Çiftçi, Cristiano Ronaldo'nun ayrılık kararının perde arkasını FutbolArena'ya anlattı.
Mehmet Çiftçi açıklamasında, "Ronaldo, Real Madrid'den ayrılacak. Bu bomba gibi haber Portekiz milli takım kampından geldi. Portekiz basınının iddiaları arttırmasına rağmen Ronaldo bu haberleri yalanlamadı. Bunun ardından Real Madrid cephesinin acil toplantı yaptığı söyleniyor. Ronaldo'nun yönetimle yaptığı telefon görüşmesinde "Vergi kaçırma olayında benim arkamda durmadınız. Gereken desteği vermediniz" diyerek Real Madrid ile ipleri kopardığı söyleniyor. 16 milyon Euro vergi kaçırma olayında İspanya mahkemesi dava açarak resmen Ronaldo'yu vergi kaçakçısı ilan etmişti." diye konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"