comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Bayern Münih'den Beşiktaş maçı için kritik açıklama

17 Şubat 2018, Cumartesi 14:16
Bayern Münih'den Beşiktaş maçı için kritik açıklama

Bayern Münih, Beşiktaş ile oynanacak karşılaşmanın biletleriyle ilgili açıklama yaptı.

FutbolArena Dış Haberler - Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında konuk edeceği Beşiktaş maçının deplasman tribünü biletleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Beşiktaş'ın talebi üzerine siyah beyazlılara bilet satmaması istenen Alman kulübü, bu durumun UEFA kurallarına uymadığını vurguladı.

Kulüpten yapılan açıklamada ayrıca Beşiktaşlı taraftarların, Bayern Münih'e ayrılan yerlerden bilet alarak stada gireceği iddiaları için de, "Stada girişlerin hatasız yapılması için titiz çalışacağız" denildi.
 

Bayern Münih - Beşiktaş maçına Türk taraftarlar alınacak mı?


Beşiktaş, Olimpik Lyon ile oynadığı maçta yaşanan olaylar sonrası UEFA'dan 1 yıl ertelemeli men cezası almıştı. Bunun üzerine siyah beyazlı yönetim herhangi bir riske girmeme adına bu sene Avrupa'daki deplasman maçlarına taraftar götürmeme kararı aldı. Bayern Münih maçında da Beşiktaş'a ayrılan 3800 biletin ev sahibi takım taraftarlarına satılması talep edildi. 
Bayern Münih'den yapılan açıklamada ise UEFA'nın kuralları gereği deplasman takımına ayrılan biletlerin ev sahibi taraftarları için satılmasının yasak olduğu belirtildi. Beşiktaş yönetiminin de talebine saygı duyulduğu ancak kulübün bir ikilemde kaldığı belirtildi. Alman kulübünün hukuk sorumlusu Dr. Michael Gerlinger, "Kulübümüz, UEFA güvenlik düzenlemelerine bağlıdır. UEFA kurallarına uyulmadığı taktirde Avrupa'dan men cezasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Stat görevlilerimiz o gün titiz bir şekilde çalışarak stadyuma girişleri hatasız şekilde yapacaktır" dedi.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)