comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Almanya'da karar açıklandı! Ligler ne zaman başlıyor?

31 Mart 2020, Salı 15:52
Almanya'da karar açıklandı! Ligler ne zaman başlıyor?

Amanya'da liglerin başlama tarihiyle ilgili açıklama yapıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası Avrupa'nın önde gelen tüm ligleri ertelendi. Almanya'da bugün yapılan toplantıda maçların yeniden ne zaman başlayacağı konusu görüşüldü. Toplantı sonrası yapılan açıklamada ilk olarak maçların 30 Nisan'a kadar ertelendiği belirtildi.
 

Bundesliga ne zaman başlayacak?


Almanya'da liglerin yeniden başlama tarihiyle ilgili bugün kritik bir toplantı gerçekleştirildi. Bundesliga 1 ve Bundesliga 2'de maçların şimdilik 30 Nisan'a kadar ertelendiği belirtildi. Bundesliga CEO'su Christian Seifert yaptığı açıklamada, "Maçlar 30 Nisan'a dek oynanmayacak. Hala net bir plan yok ama farklı stratejiler üzerine çalışıyoruz. Antrenmanların da 5 Nisan'a dek yapılması yasak. Sezonu 30 Haziran'da bitirmek istiyoruz. Kulüplerden kendilerini en kötü senaryoya hazırlamalarını istedik" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi'nden Fatih Çekirge'ye açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir, tüm dünyayı gözlemlediklerini belirterek liglerin başlama tarihinin belirsiz olduğunu vurguladı.

Liglerin ne zaman başlayacağı konusundaki soruyla ilgili Nihat Özdemir, "Şu anda dünyaya bakıyoruz. Hep birlikte gözlüyoruz. UEFA'nın alacağı kararlar, elbette bizim ülkemizdeki durum... Bunlar düzelmedikçe, netleşmedikçe karar alınamaz." ifadelerini kullandı.

Son dakika Bundesliga Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"