comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Almanya'da futbolcuların maskeyle oynama ihtimali

25 Nisan 2020, Cumartesi 11:34
Almanya'da futbolcuların maskeyle oynama ihtimali

Bundesliga'da futbolcuların maskeyle sahaya çıkarak maçların yeniden başlatılma fikri konuşuluyor.

FutbolArena Dış Haberler - Almanya'da liglerin yeniden başlama tarihiyle ilgili çalışmalar devam ederken yeni fikirler de ortaya atılıyor. Spiegel Dergisi'nde yer alan habere göre, Almanya Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği Dairesi maçların yeniden başlaması konusunda sağlık ve hijyen tasarısına ilişkin 3 sayfalık bir taslak hazırladığı belirtildi. 

BUNDESLIGA'DA FUTBOLCULAR MAÇA MASKEYLE Mİ ÇIKACAK?
Bundesliga'da maçların yeniden başlaması planlanırken bir yandan da oyuncuların ve teknik ekiplerin sağlıklı koşullarda oyuna devam etmeleri düşünülüyor. Bu doğrultuda yapılan çalışmada oyuncuların maçlara tıbbi maskelerle çıkma fikri de gündeme getirildi. Haberde, futbolcuların maskelerini 15 dakikada bir değiştirmesinin planlandığı kaydedildi. Maskelerin değişimi sırasında da sosyal mesafeye uyulması gerektiği yazıldı.

Futbolcuların gol sevinçlerinde de sosyal mesafe kuralına uyması, aksi durumda hakem tarafından futbolcuların uyarılmasının öngörüldüğü ifade edildi.

FUTBOLCULARLA TEMAS EDEN HERKES KARANTİNAYA

İş Güvenliği Dairesi, futbolcularla temas halinde olan herkesin karantinaya alınması fikrini de değerlendiriyor. Futbolcular, teknik ve sağlık ekipleiyle temasta olan herkesin büyük bir otelde karantinaya alınması gerektiği belirtildi. 

Son dakika Bundesliga Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"