comScore

Bayern Münih Bayern Münih

Almanya'da çığır açan yenilik! Taraftar tepkileri ölçülüyor

01 Ekim 2018, Pazartesi 23:10
Almanya'da çığır açan yenilik! Taraftar tepkileri ölçülüyor

EURO 2024'ü hazırlayacak olan Almanya, Bayern Münih ile başlayarak statlarda yeni bir teknolojiyi hayata geçiriyor. Bu teknoloji ile taraftar tepkileri görselleştirilecek.

FutbolArena Dış Haberler - Türkiye ile yarıştığı EURO 2024 ev sahipliğini kazanan Almanya, taraftar tepkilerini ölçen bir teknolojiyi, Bayern Münih'in sahası Allianz Arena'da kullanmaya başladı.

TRİBÜN TEPKİLERİ ÖLÇÜLECEK
CNN Sport'da yer alan habere göre Siemens ve Signal Noise markaları tarafından geliştirilen teknolojiye göre, taraftarların tüm davranışları incelenebilecek. 

Tribünün hangi bölümünden ne kadar ses çıktığı ve dahası hangi oyuncu için nasıl reaksiyon verildiği bu teknoloji sayesinde ölçülebiliyor. 

Akustik kamera teknolojisini kullanılarak, taraftarların yarattığı stadyum gürültüsü, futbolun sesini görselleştirmeye yardımcı olmak adına bir 3B model üzerinde haritalandırılıyor. 
 

EURO 2024, Türkiye'ye neden verilmedi?


Öte yandan Almanya ile Türkiye'nin yarıştığı EURO 2024'ü neden Almanya'nın kazandığını UEFA Başkanı Ceferin açıkladı. Ceferin, “Prosedür şeffaftı. Oylama demokratik oldu. Her demokratik karar, haklı bir karardır. Söyleyebileceğim tek şey fantastik bir EURO 2024 bekliyorum. İki ülkeden yalnızca biri EURO 2024'ü düzenleyecekti. Ayrıca, değerlendirme raporu sonucunda Türkiye'de düzenlemenin bazı riskleri vardı. Türkiye'nin insan hakları aksiyon planı eksikti. Otel kapasitesi limitliydi. Birçok şehir için bazı endişeler vardı" diye konuştu.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)