comScore

Galatasaray Galatasaray

Batur Altıparmak'tan FutbolArena'ya özel açıklamalar

23 Eylül 2016, Cuma 15:12
Batur Altıparmak'tan FutbolArena'ya özel açıklamalar

“Caner bir hata yaptı ve bedelini ödedi. Beşiktaş isterse kalacak. Bana Selçuk gibi bir ön libero gösterin. Nankörlük yapılıyor.  Mehmet Topal için Galatasaray ve Beşiktaş'la para konuşmadık. Manchester City'nin amacı 2 yıl sonra Enes'i kadroya almak.”

FutbolArena Röportaj - Selçuk İnan, Mehmet Topal, Caner Erkin, İsmail Köybaşı ve Enes Ünal'ın menajerliğini yapan Batur Altıparmak'la oyuncularını, tartışmaları konuştuk.

CANER HATA YAPTI VE BEDELİNİ ÖDEDİ

Caner Erkin, Fenerbahçe'de neden kalmadı? 

Batur Altıparmak: Caner, Galatasaray maçı öncesi bir hata yaptı. Maçın sonrasında hata yaptığını da kabul etti ve onun bedelini ödedi. Bazı agresif hareket yapmamak gerekiyor. Yurt dışına gitmek istedi. Yurt dışına gitmek istedi. 

Beşiktaş'a geliş süreci çok hızlı oldu? 

Evet. Inter'de sorun çıkınca şuna karar vermemiz gerekti: Kalıp mücadele mi edelim  yoksa dönelim mi? Caner dönmeyi tercih etti. Kısa süre içinde Beşiktaş'a transferi netleşti ve imzayı attık. 

INTER'DEN AYRILMA KARARI ALINCA; F.BAHÇE, G.SARAY VE BEŞİKTAŞ'A GİTTİK

Sadece Beşiktaş'a mı gittiniz? 

Aynı anda Fenerbahçe ve Galatasaray'a bilgi verdik. Beşiktaş hemen dönüş yaptı. Fenerbahçe ve Galatasaray ilgilenmiyoruz dedi.

BEŞİKTAŞ İSTERSE CANER KALACAK 

Beşiktaş'ta iyi başladı. Sezon sonu için bir kararınız var mı? Tekrar Inter olur mu? 

Bunun kararını Beşiktaş verecek. Opsiyon hakkı Beşiktaş'ta. Sözleşmeye göre Beşiktaş, 31 Mayıs'a kadar Caner'i almak isterse 1 milyon Euro ödeyip, bonservisini alabilir. Beşiktaş isterse kalır. İstemezse Inter'e döner. 

Bu sezon başında Selçuk'u isteyen oldu mu?

Bize gelen bir şey olmadı.

SELÇUK İNAN ÇİN'E GİDER Mİ?

Çin'e gitmesi söz konusu mu?

Daha önce de ifade ettim. Biz Çin'e gitmeyi düşünmüyoruz. En azından şu kısa dönemde böyle bir planımız yok. 

Kısa dönem?

Selçuk'un Galatasaray ile 3 yıl daha sözleşmesi var. Önümüzdeki 1 yıl içinde Çin'e gitmek gibi bir düşüncemiz yok. Şunu da ifade edeyim: Çin'e gittiğiniz zaman 3, 4 sene kalacaksanız bu işe yarar. Ama gidip, bir yıl geri dönecekse değmez. 

Neden konuşmuyor? 

Çünkü konuşmayı sevmiyor. Polemiğe girmek istemiyor. Sadece çıkıp sahada işini yapmak istiyor. İçine kapanık bir çocuktur. Konuşmayı sevmiyor ama gerektiği zaman konuşur. 

BANA SELÇUK GİBİ BİR ÖN LİBERO GÖSTERİN!

Şu sıra oyunu nedeniyle yine çok eleştiriliyor…?

Selçuk İnan, 5 sene boyuncu ön libero olarak 50 gol atmış, 60-70 tane asist yapmış. Senede 10 gol, asistle oynuyor. Bana Selçuk gibi bir ön libero daha söyler misiniz? Bu çocuk, Türk futbolu ve Galatasaray'a çok şey verdi. Hani derler ya futbol nankördür diye hakikaten nankörlük yapıyoruz .

SELÇUK ÜZÜLÜYOR ÇÜNKÜ….

Bu sezon yedek kalacak gibi duruyor… Buna hazırlıklı mı? 

Selçuk profesyonel futbolcu. Ben yedek kalacağını düşünmüyorum. Galatasaray'ın en iyi 3 oyuncusundan biri. Ve iyi oyuncular kolay kolay yedek kalmaz. Selçuk görev verildiğinde elinden geleni yapar, takımın kaptanıdır. Selçuk'un Galatasaray'a nasıl geldiğini herkes biliyor. Bu takımda kariyerini tamamlamak ve futbolu bırakmak için geldi. Futbolda her şey olabilir ancak Selçuk'un yaptıkları unutulmamalı.

Takımda Selçuk İnan'a operasyon yapıldığı söyleniyor ve yazılıyor. Ne düşünüyor? 

Üzülüyor. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa zaten o zaman Türkiye'de futbol bitmiş dememiz gerekiyor. Türk futbolunda o halde bazı durumları yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor.

CANER VE SELÇUK MİLLİ TAKIM'A DÖNER

Caner ve Selçuk, Milli Takım'a döner mi?

Bunu Terim bilir. Ama ben iki oyuncunun da takıma ger döneceğini düşünüyorum.

Selçuk, Caner gibi oyuncularınız alınmamasına rağmen Milli Takım'a sizin menajerlik şirketinize bağlı 9 oyuncu gitti. Kaç yılın ürünü? 

Milli Takım'a alınan 25 oyununun 9 tanesi bizim gruba ait ve çoğu genç futbolcular. Salih Uçan, Enes Ünal, İrfan Can Kahveci, Mehmet Topal, Cengiz Ünder, Volkan Babacan, İsmail Köybaşı, Okay Yokuşlu. Biz geleceğe yatırım yapıyoruz. Biz bu oyuncularla 15-16 yaşından beri çalışıyoruz. 

MEHMET TOPAL İÇİN GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'LA PARA KONUŞMADIK 

Mehmet Topal, Fenerbahçe'de kaldı. Transfer sürecinde Galatasaray ve Beşiktaş ile ne görüştünüz?

Mehmet'le ilgili gelen tüm tekliflerde şunu yaptık. Biz lig bittikten sonra Fenerbahçe ile olumlu ya da olumsuz bir noktaya gelmeden hiç bir takımla para konuşmadık. Fenerbahçe'nin kararı olumsuz olursa o zaman konuşuruz dedik. Mehmet, Fenerbahçe'de kaldı süreç tamamlandı. 

MANCHESTER CİTY'NİN AMACI 2 YIL SONRA ENES'İ KADROYA ALMAK 

Enes, Twente'de oldukça iyi gidiyor. Manchester City'nin planı ne? 

Manchester City, Enes'in performansından çok memnun. Hatta her maçı sonrası Manchester City Sportif Direktörü Txiki Begiristain ve  Enes'i takip eden scoutla konuşuyoruz. Her maçını ve neredeyse her idmanını izliyorlar, çok memnunlar. Manchester City ile birlikte planımız Enes'in 21 ya da 22 yaşında İngiltere'de oynaması. Daha önümüzde iki senemiz var. Eğer çalışma izni alınabilseydi Manchester City, Enes'i kadroda tutmak istiyordu.  

Guardiola'nın Enes'le ilgili değerlendirmesi ne?

Olumlu. Hatta Guardiola, Enes'i Çin kampına götürmek istedi ama Enes biran önce yeni takımına gidip başlamak istedi. Guardiola da bunu olumlu karşıladı. Yoksa Enes'i Çin turnesine götürecekti. 

Şunu da ifade etmek isterim. Enes geçen sene Genk'te oynamadığı zaman balon dediler. Çok çabuk karar veriyoruz.

ADVOCAAT ARTIK İSMAİL'İ TANIYOR 

İsmail Köybaşı, Fenerbahçe'ye geldi ama iyi başlamadı…

İsmail, sezon başında sakattı. 15-20 gün sürdü. Milli Takım'da 11 oynadı. Advocaat, İsmail'i  tanımıyordu ama artık tanıması gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki geçen sene şampiyon olmuş takımın sol beki. Bundan sonra mutlaka 11'de şans bulacaktır. 


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!