comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Basketbol Milli Takımı'nda Ufuk Sarıca dönemi

19 Ocak 2017, Perşembe 11:19
Basketbol Milli Takımı'nda Ufuk Sarıca dönemi

A Milli Basketbol Erkek Takımı Başantrenörlüğü görevine Ufuk Sarıca getirildi.

FutbolArena - A Milli Baksetbol Takımı Başantrenörlük görevine Beşiktaş Sompo Japan'ın başantrenörü Ufuk Sarıca'nın getirildiği açıklandı. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun da katıldığı imza töreninde konuşan Ufuk Sarıca, Beşiktaş'ı da çalıştırmaya devam edeceğini söyledi.

Sahada sürekli kazanmayı hedefleyen bir takım yaratacağını ifade eden Ufuk Sarıca, "Bu göreve getirildiğim için gurur duyuyorum. Türk bir antrenör olarak gelebileceğim en üst düzeydeyim. Sahada en iyi basketbolu oynayacak takımı yaratmak istiyoruz. Mücadeleyi bırakmayan bir takım hazırlayacağıma söz veriyorum. Yardımcı hocalarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. İlerleyen günlerde gerekli açıklamayı yaparız." ifadelerini kullandı.
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu gelen bir soru üzerine, Aziz Yıldırım'ın "Hem Milli Takım hem de kulüp takımı çalıştırılmaz" sözlerine de yanıt verdi. Hidayet Türkoğlu, "Hem kulüp hem de Milli Takımı çalıştırma konusuna biz karşı çıkmadık. Öyle bir düşüncemiz de yoktu. Ufuk hocamız her iki takımı da çalıştıracak" dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)