comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Basketbol Milli Takımı için Ufuk Sarıca iddiası

14 Ocak 2017, Cumartesi 13:59
Basketbol Milli Takımı için Ufuk Sarıca iddiası

A Milli Basketbol Takımımızın başantrenörlük görevi için Ufuk Sarıca ile anlaşma sağladığı iddia edildi. Son dakika basketbıol haberleri.

FutbolArena - A Milli Basketbol Takımı ile sözleşmesi sona eren Ergin Ataman'ın yerine Beşiktaş Başantrenörü Ufuk Sarıca'nın göreve getirildiği ileri sürüldü. 

Daha önce Ergin Ataman'ın hem Galatasaray'ı hem de Milli Takımı çalıştırmasıyla ilgili tartışmalar gündemi meşgul ederken, TBF'nin bu kez Ufuk Sarıca için aynı uygulamayı yapacağı iddia edildi. Ufuk Sarıca hem Beşiktaş'ı hem de Milli Takımı çalıştıracak.
Galatasaray'ın Zalgiris ile oynadığı maç sonrası açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, A Milli Basketbol Takımı'nda başantrenörlük görevi için teklif alıp almadığına yönelik bir soru üzerine, "Hayırlısı olsun. Milli takım konusunda konuşmak istemiyorum. Aslında konuşacağım çok şey var ama bunu daha sonraya saklıyorum." diye konuştu.


Ufuk Sarıca kimdir?


Ufuk Sarıca, kısa forvet ve skorer gard pozisyonunda görev yapan eski basketbolcu. Özellikle Efes Pilsen ile oynadığı dönemde pek çok başarıda rol sahibi olmuştur. Beşiktaş Cola Turka takımında yardımcı antrenörlük ve baş antrenörlük yaptıktan sonra, Anadolu Efes'te 1 yıl baş antrenörlük yaptı. 2012 yazında Pınar Karşıyaka baş antrenörlüğüne geçmiş, 2016 sezonu için Beşiktaş ile anlaşmıştır.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)