comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Basketbol Haberleri: Anadolu Efes - Fenerbahçe öncesi kritik karar

02 Haziran 2016, Perşembe 14:01
Basketbol Haberleri: Anadolu Efes - Fenerbahçe öncesi kritik karar

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Anadolu Efes ile Fenerbahçe arasında oynanacak play-off maçlarında deplasman takımlarına sadece misafir tribününden maç izleme şartı getirildi.

FutbolArena - Spor Toto Basketbol Ligi'nde play-off heyecanı devam ediyor. Anadolu Efes ile Fenerbahçe arasında oynanacak seri öncesi TBF'den flaş bir karar geldi. Buna göre iki takımın taraftarları deplasmanda oynanacak maçlarda ev sahibi tribünlerinden bilet alamayacak sadece kendilerine ayrılan misafir tribünlerinden karşılaşmaları izleyebilecek. 
 

Anadolu Efes'ten yapılan açıklama


2 Haziran 2016 tarihinde Spor Toto Basketbol Ligi play-off final serisiyle ilgili yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda iki kulübün taraftarlarının final serisinin tüm maçlarına girmesine karar verilmiş olup, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun talebiyle, satılan biletlerin üzerinde ad, soyad ve TC kimlik numarası yazılması ve salona giriş yapılırken kimlik kontrolü uygulaması zorunlu tutulmuştur.

Bu uygulamanın final serisinin bütün maçlarında geçerli olacağı ve her iki salonda da ev sahibi tribünlerine misafir takım seyircisi alınmayacağı kararlaştırılmıştır.
Toplantıya Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Anadolu Efes Spor Kulübü ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nden yetkililer katılmıştır.

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda alınan kararlara göre gerekli düzenlemeler yapılıp, gün içerisinde final serisi bilet satışına başlanacaktır.

Saygılarımızla,
Anadolu Efes Spor Kulübü
 

Anadolu Efes - Fenerbahçe maçları ne zaman?


1. Maç 3 Haziran 2016 Cuma
20.00 Anadolu Efes – Fenerbahçe (Abdi İpekçi Spor Salonu)

2. Maç 5 Haziran 2016 Pazar
18.00 Anadolu Efes – Fenerbahçe (Abdi İpekçi Spor Salonu)

3. Maç 7 Haziran 2016 Salı
20.00 Fenerbahçe – Anadolu Efes (Fenerbahçe Ülker Sports Arena)

4. Maç 9 Haziran Perşembe
20.00 Fenerbahçe – Anadolu Efes (Fenerbahçe Ülker Sports Arena)

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.