comScore

Galatasaray Galatasaray

Başbakan Erdoğan buna kızabilir!

15 Şubat 2014, Cumartesi 01:43

Çaykur Rizespor, Rıza Çalımbay'ın ayrılığının ardından takımın başına Uğur Tütüneker'i getirdi. Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu duruma kızabilir.

FutbolArena Özel - Çaykur Rizespor, Rıza Çalımbay'ın ardından göreve sezon içinde Torku Konyaspor'dan ayrılan Uğur Tütüneker'i göreve getirdi.

Rizespor "Sn. Rıza Çalımbay'ın istifasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Sn. Uğur Tütüneker'in getirilmesine karar verilmiştir. Çaykur Rizespor'a büyük katkı sağlayacağına inandığımız Sn. Uğur Tütüneker'in Rize için hayırlı olmasını diliyoruz" açıklamasını yaptı.
 
Çayku Rizespor'un bu seçimi Rizeli olan Başbakan Tayyip Eroğan'ın tepkisini çekebilir. Çünkü Uğur Tütüneker, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen ilk futbolculardan. 
 
Rizespor yönetimi bu tercihi yaparken son dönemde yaşananları dikkate aldı mı bilinmez ama hükümet ile cemaat arasındaki gergin ortam düşünüldüğünde Tütüneker'in Başbakan'ın memleketi olan Rize'nin başına getirilmesi dikkat çekti. 
 
UĞUR TÜTÜNEKER'İN GÜLEN CEMAATİNE YAKINLIĞI 

Futbolda hep gündeme gelen cemaat - futbolcu ilişkisinin ilk temsilcilerinden biri Uğur Tütüneker olarak bilinir. Tütüneker, Galatasaray'da oynarken Sarı İsmail olarak tanınan İsmail Demiriz ile birlikte Gülen cemaatine yakınlığıyla anılıyordu.
 
HINCAL ULUÇ YAZMIŞTI!

Uğur Tütüneker'in Gülen cemaatine olan yakınlığını gazeteci Hıncal Uluç 22 Kasım 2007'de Sabah gazetesinde "Futbol ve Fethullah Gülen!..' başlığıyla bir bölümde şöyle yazmıştı: 
 
"Şimdi Galatasaray'da dini yapılanma eski.. Almancı Uğur Tütüneker ve ona destek olan bek İsmail'le başladığı bilinir. Terim'in ilk zamanında gençler Emre, Okan ve Arif'i de etrafında toplayan Hakan'ın lider olduğu, bu ekibin aynen milli takıma da gittiği hep söylendi..."
Haber: Aydın CİNGÖZ

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.