comScore
1 / 8

Rıdvan Dilmen'den Arda Turan patlaması! "Buna alet oldular"

FutbolArena - Medipol Başakşehir futbolcusu Arda Turan’ın aldığı 16 maçlık cezayı NTV’de değerlendiren Rıdvan Dilmen, TFF’ye sert tepki gösterdi.

 

2 / 8

AZ VERMİŞLER

<h2>AZ VERMİŞLER</h2>
Az vermişler. 30’lu yaşlara geldiği için 4 sene verselerdi daha iyi olurdu. Bu karar zaten futbolu bırak demektir. Bu tabi ki ironi. Ben Arda’nın kesinlikle hatalı olduğunu ve cezanın olması gerektiğini söylüyorum zaten.

3 / 8

İNSANLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLDÜ

<h2>İNSANLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLDÜ</h2>
Açıkçası daha önce alınmış kararlar ve bu kararın teknik, hukuki olarak açıklamaları olarak, biz de hukukçu arkadaşlarımıza sorarız.

4 / 8
Arda evet doğru yapmadı ama tarihin en büyük cezası buysa, toplumun bir kısmının gönlündeki cezayı verdiler maalesef. Arda örnek ailenin çocuğudur. İnsanların ekmeğine yağ sürüldü.

5 / 8

ARDA’YI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA TFF DE ALET OLMUŞTUR

<h2>ARDA’YI İTİBARSIZLAŞTIRMAYA TFF DE ALET OLMUŞTUR</h2>
Kötü örneğe, kötü örnekle cevap vermek istemiyorum ama 16 maçlık ceza bugüne kadar aldığı veya alamadığı saçma sapan, adil olmayan kararlarının bir yenisi daha eklendi. Eğer bu adil bir kararsa daha öncekiler ne?

6 / 8
Arda Turan’a 16 maç ceza verdik, bundan sonra kimse yapmaz diyor ya, bu olayın iki mislisini yapan kişilere bugüne kadar vermedikleri gibi yine veremeyecekler.

7 / 8
Arda’yı toplumun gözünde itibarsızlaştırmaya TFF de alet olmuştur. İntikam duygusuyla alınmış bir karardır. Uçakta yaşanan olay, TFF Başkanı, gazeteci ve teknik direktörle olan durumlardan dolayı beklediler Arda’ya ne yaparız diye.

8 / 8
Arda da kendisine hakim olamadı ve istediklerini verdi. Onlar da öyle bir aldı ki, maşallah Türkiye rekoru kırdılar. Anadolu’da kurbanlık koyun bulmazlarsa bir daha da böyle bir ceza asla veremeyecekler.