comScore
1 / 8

Emre Belözoğlu neden ceza almadı? İşte merak edilen sorunun cevabı

FutbolArena - Başakşehirli Emre Belözoğlu’nun Konyaspor maçında hakeme küfretmesine rağmen PFDK’ya sevk edilmemesi dikkat çekti.

2 / 8
Emre Belözoğlu bir kez daha tartışmaların odağında. Konya’da 2. sarı kartla oyundan atılan Başakşehir kaptanı için Caner Erkin ’e verilen 6 maçlık ceza beklenirken, o, TFF Hukuk Kurulu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk dahi edilmedi.
3 / 8
Hürriyet’in haberine göre; bu tuhaflık talimatlardan kaynaklanıyor. Emre neden 6 değil, 1 maç ceza aldı? TFF kaynaklarına göre tablo şu:
4 / 8
Hakem Halis Özkahya , Emre ’yi çift sarıdan attı. Bu durumda sevk olmuyor. Hukuk Kurulu görüntüye bakıp "Bu doğrudan kırmızı olmalıydı" diyerek de sevk yapamaz.
5 / 8
Hakem, Emre’ nin eylemini görüp bir ceza kestiği için kurul devreye giremez. Hakem raporunda Emre ’nin küfür ettiğine dair bir beyanda da bulunmuyor. Hakem direkt kırmızı gösterseydi PDFK’ ya sevk edilecekti.
6 / 8
Ama kurul ’hakaret ’ten sevk edip 3 ila 7 maç arasında ceza isteseydi dahi ceza 1 maç çıkacaktı. Çünkü PFDK, Emre ’nin kullandığı "S... git" ifadesini ’hakaret ’ değil, ’ sportmenliğe aykırı ’ hareket sayıp 1 maç verecekti.
7 / 8
Osmanlısporlu Tugay Kaçar aynı ifade nedeniyle 1 maç ceza almıştı. 1-1 sona eren Atiker Konya-Medipol Başakşehir maçının uzatma dakikalarında hakem Halis Özkahya’ya tepki gösteren Emre Belözoğlu, 2. sarı karttan atıldı.
8 / 8
Görüntülerde Emre’nin küfür ettiği görülüyor. Hakem ise raporuna "El, kol hareket yaptı" diye yazdı.