comScore
1 / 9

Barcelona için flaş Arda Turan iddiası! Büyük şok...

FutbolArena - Medipol Başakşehir’in ligde geçtiğimiz hafta Sivasspor ile 1-1 berabere kaldığı maçta kırmızı kart gördükten sonra saldırı, hakaret ve tehdit nedeniyle PFDK’dan 16 maçlık ceza alan Arda Turan’ın geleceği şimdi daha büyük bir merak konusu oldu.

 

2 / 9

Arda Turan hangi takıma transfer olacak?

<h2>Arda Turan hangi takıma transfer olacak?</h2>
PFDK’dan aldığı 16 maçlık ceza sonrasında Başakşehir’den sezon sonunda ayrılacağı iddia edilen Arda Turan için Marca’da geçen haberde, Barcelona’nın bu cezadan sonra Arda Turan’ı satması imkansız hale geldiği öne sürüldü.

3 / 9
Söz konusu haberde Arda’nın eski performansından uzaklaşması ve aldığı ağır disiplin cezasının ardından geleceğinin de pek parlak görünmediği yazıldı.

4 / 9
Arda Turan ise aldığı cezanın ardından henüz bir açıklama yapmazken, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ A Spor’a bağlanarak Arda Turan’ın kesinlikle hatalı olduğunu, kulüp adına kendilerinin de ceza vereceklerini söylerken, diğer taraftan 16 maçlık cezanın ise ağır olduğunu ve Tahkim’e başvuracaklarını söyledi.

5 / 9

Arda Turan’ın 16 maçlık cezası

<h2>Arda Turan’ın 16 maçlık cezası</h2>
Öte yandan Arda Turan’ın aldığı 16 maçlık cezanın yurt dışında geçerli olup olmadığı konusunda FutbolArena’ya konuşan Habertürk yazarı Atilla Türker, "FIFA’nın kuralı açık. Arda, Avrupa’da belirli liglerde bu cezayı çeker.

6 / 9
Mesela Çin’e veya Brezilya’ya gittiği zaman bu ceza bildiriliyor. FIFA’nın disiplin talimatının 13. maddesinde bu açıkça yazıyor. Daha önce Kweuke’de de böyle oldu. Çok fazla örneği var.
7 / 9
Bu ceza bana da fazla geldi. Ben 10-12 maç ceza alacağını tahmin ediyordum. TFF’de kurullara karşı kimsenin güveni kalmadı.

8 / 9
Bu nedenle her ceza tartışılıyor. 10 maç ceza alması gereken futbolcuya sadece 1 maç ceza verilmeseydi bugün bu kadar tartışılmazdı." şeklinde konuştu."
9 / 9