comScore
1 / 9

Avrupa basınından Arda Turan için flaş yorum

FutbolArena - Arda Turan’ın Başakşehir - Sivasspor maçı sonrası PFDK tarafından aldığı 16 maçlık cezası Avrupa basınında da büyük yankı uyandırdı. 

 

2 / 9

Avrupa basınından Arda Turan için flaş yorum

<h2>Avrupa basınından Arda Turan için flaş yorum</h2>
Medipol Başakşehir’in, Süper Lig’de geçtiğimiz hafta Sivasspor ile oynadığı maçta hakemi ittikten sonra saldırı, hakaret ve tehdit gerekçesiyle PFDK’ya sevk edilen Arda Turan, 16 maç ceza aldı. Arda Turan’ın 16 maçlık cezası Avrupa basınında da büyük yankı uyandırdı.
3 / 9
Arda Turan’ın PFDK’dan aldığı 16 maçlık cezası dış basında da büyük yankı uyandırdı. İspanya, Fransa ve Alman basınında Arda Turan’ın aldığı cezası PFDK kararından kısa bir süre sonra manşet oldu. İşte dış basından Arda Turan’ın 16 maçlık cezasına dair yansıyanlar:
4 / 9
El Mundo Deportivo: "Arda Turan disiplinsiz hareketleri nedeniyle 16 maç ceza aldı." İspanyol basını özellikle Arda Turan’ın Türk futbol tarihinin en büyük cezalarından birini aldığı ve kariyerinde yaşadığı düşüşe dikkat çekti.
5 / 9
Bild: "Hakeme saldıran, sınırları zorlayan ve hakeme yumruk gösteren Arda Turan 16 maç ceza aldı."
6 / 9
L’Equipe: "Barcelona’dan Başakşehir’e kiralık giden Arda Turan hakeme karşı olan disiplinsiz hareketleri nedeniyle 16 maç gibi tarihi bir ceza aldı."
7 / 9
8 / 9
9 / 9