comScore
1 / 8

Arda Turan çılgına döndü! Kaç maç ceza alacak?

 

 

FutbolArena - Medipol Başakşehir - Sivasspor maçının 90+4. dakikasında Arda Turan yan hakemi itmesi gerekçesiyle kırmızı kartla oyun dışında kaldı. 

2 / 8
Rakibiyle girdiği ikili mücadele sonrasında Arda Turan, kararın devam yönünde olmasından dolayı çok sinirlendi ve yan hakemin üzerine yürüyerek elleriyle şiddetli bir biçimde itti.
3 / 8
Peki bu hareketinden dolayı Arda Turan ne ceza alacak? Arda Turan yan hakemi ettiği için kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrasında kaç maç ceza alacak? Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena’ya Arda Turan’ın durumu hakkında konuştu.
4 / 8
"EN AZ 6 MAÇ CEZA BEKLİYOR"

Taner Ünlü, talimatlara göre Arda Turan’ı en az 6 maç ceza beklediğini söylerken, "Sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 3 ila 6 maç arasında. Eğer hakem raporuna yazarsa, müsabaka hakemlerine hakaretten ötürü 3 ila 7 maç arasında ceza alacak. Dolayısıyla Arda Turan’ı en az 6 maç ceza bekliyor." diye konuştu.

5 / 8
Arda Turan’ın yan hakemi ittiği pozisyon

Başakşehir - Sivasspor maçının 94. dakikasında Arda Turan, sağ kanattan gelişen atakta rakibiyle girdiği ikili mücadele arasında yerde kalan Arda Turan, yan hakemin devam kararı sonrasında adeta çıldırdı.
6 / 8

Arda "Ayıp ya!" diyerek çok sinirli bir şekilde yerden kalktı ve yan hakemi sert bir şekilde itti. Orta hakem Yaşar Kemal Uğurlu, bu hareketin ardından Arda Turan’ı direkt kırmızı kartla oyun dışında bıraktı.
7 / 8
8 / 8