comScore

Barcelona'da zarar 487 milyon euro

06 Ağustos 2021, Cuma 17:50
Barcelona'da zarar 487 milyon euro

Barcelona Başkanı Laporta, 2020/21 sezonunda beklentilerinin üzerinde mali zararla karşı karşıya olduklarını açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Messi ile yeni sözleşme imzalayamayan Barcelona'da 2020/21 sezonunun mali kaybı açıklandı. 

Barcelona Başkanı Laporta, kulübe yeni sponsorlar çekmeleri gerektiğini söylerken 2020/21 sezonunda beklentilerinin üzerinde mali zarar tablosuyla karşı karşıya olduklarını vurguladı. 
Laporta yaptığı açıklamada, "Sezon sonunda 200 milyon euro civarında zarar bekliyorduk. Ancak zarar 488 milyon euro civarında olacak gibi görünüyor. Kulübe yeni sponsorlar çekmemiz gerekiyor. Takımımızda birçok yıldız ve yetenekli oyuncu var. Bu anlamda yeni sponsorlarla işbirliği yapmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

"ENKAZ DEVRALDIK"

Enkaz devraldık. Bu yıllardan beri devam eden yanlış yönetimin sonucudur. Futbolcu maaşları, kulüp gelirlerinin %110'u durumunda. Bunu %70'e çekmek zorundayız. Barcelona bunu başaracaktır. Şimdi takımı daha iyi hale getirmek için motive olduk.

AGUERO YÖNETİME KIZGIN VE AYRILMAK İSTİYOR

Barcelona'da sular durulmuyor. Yaz transfer döneminde Katalan ekibine transfer olan Aguero, Messi ile yeni sözleşme imzalanamamasının ardından Barcelona yönetimine çok kızgın. TNT Sports'un haberine göre, Barcelona'ya transferinde en önemli faktörlerinden biri Messi'nin ayrılmasının ardından Aguero'nun yönetime çok kızgın olduğu öne sürüldü. Yıldız futbolcunun bu nedenle ayrılmayı düşündüğü iddia edildi. 


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!