comScore

Barcelona'da deprem! Messi'nin şartları ve erken seçim

16 Ağustos 2020, Pazar 20:59
Barcelona'da deprem! Messi'nin şartları ve erken seçim

Barcelona futbolcuları başkan Bartomeu'nun erken seçim kararı almasını istiyor. Bayern Münih hezimeti sonrasında kulüpte sular durulmuyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'da 8-2'lik Bayern Münih hezimeti sonrasında kazan kaynıyor. Barcelona yönetiminin Pazartesi günü gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısının ardından teknik direktör Setien ile Sportif Direktör Abidal'in görevlerine son verimesi bekleniyor. 

BARCELONA FUTBOLCULARI ERKEN SEÇİM İSTİYOR
Öte yandan Barcelona futbolcuları kulübün köklü değişikliğe ihtiyacı olduğunu düşündüklerinden kulübün erken seçim almasını istiyor. AS'ın haberine göre, Pique'nin maç sonu "Barcelona'da yapı değişmeli" sözlerini desekleyen futbolcular erken seçim istiyor. 

Bu nedenle Barcelona futbolcuları başkan Bartomeu'nun erken seçim kararı almasından yana. Ayrıca Messi'nin ise kulüpte kalma şartlarından birinin de yönetim değişikliği olduğu öğrenildi. Bu sezon yönetim ve Abidal ile sorunlar yaşayan Messi, kalması adına yönetim değişikliği şartını sundu. 

MESSI'NIN TAKIMDA KALMA ŞARTLARI

Bu sezon yönetimle kriz yaşayan Arjantinli yıldız, diğer futbolcularla birlikte erken seçim kararının alınmasını ve yönetimin tamamiyle değişmesini istiyor. Messi yeni yönetimle birlikte teknik direktörlüğe Xavi'nin getirilmesini ve aynı zamanda değişen yönetimin hiçbir şekilde futbol takımının içişlerine müdahale etmemesi şartını koydu. 
Öte yandan gazeteci Marcelo Bechler, Arjantinli yıldızın yeni yönetime ayrılma kararını ilettiğini söyledi. 

YAŞANANLAR

Barceloa yönetim 15 Mart 2021'de gerçekleşmek üzere seçim kararı aldı. Teknik Direktöe Setien ile Sportif Direktör Abidal'in görevlerine son verdi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"