comScore
1 / 55

Unutulmaz maçtan unutulmaz kareler: Barcelona - PSG

Unutulmaz maçtan unutulmaz kareler: Barcelona - PSG

Barcelona - PSG maçından unutulmaz fotoğraflar

 

FutbolArena - Dün gece yaşanan muhteşem geri dönüş uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek türden. 4-0 gibi ağır bir sonucun ardından evinde güçlü Fransız rakibi Paris Saint Germain’i ağırlayan Barcelona müthiş bir galibiyet elde etti. Aslında herkesin içinde neden olmasın sorusu vardı. Maçta öyle başladı aslında henüz karşılaşmanın 3. dakikasında gol bulan Katalan ekibi umutlanmıştı. Ancak en azından maçın uzatmalara gitmesi en az 3 gole daha ihtiyaçları vardı.

Dakikalar ilerliyor ve ilk yarının sonlarına geliniyordu fakat henüz 2. gol atılamamıştı. İlk yarıda atılacak bir gol daha umutları çok yukarı taşıyacaktı derken 41. dakikada Barcelona 2. golü bularak inancını bir seviye daha yukarı çıkarmıştı.

Şimdi ikinci yarının başlarında bulunacak bir gol hesabı yapan Katalanlar bu planlarında da başarılı olmuştu. Önlerinde kocaman bir zaman ve inanmışlık vardı. Ancak 62. dakikada sahneye Cavani çıktı ve Barcelona’nın ümitlerini adeta yıktı. Artık 1 gol değil 3 gole ihtiyaçları vardı turu atlayabilmek için. Bir süre bocaladı Katalan kulübü aslında olmayacak gibiydi de.

Ancak son dakikalarda Neymar’ın müthiş frikiği skoru 4-1 e getirdi. Artık maçın sonlarına gelinmişti ve dakikalar 90’ı gösteriyordu. Hakemin Barcelona lehine penaltı kararı acab dedirtti herkese ancak yine de çok zordu. Skor 5-1’di. Yalnızca bir gole ihtiyacı vardı Barcelona’nın ancak çokta zaman yoktu. Fakat işte o son saniylerde daha da baskı kuran Barcelona son atakta Neymar’ın ceza sahasına kestiği ortaya dokunan Sergi Roberto bir mucizeyi başardı. Barcelona artık çeyrek finaldeydi.

Bizde sizlere bu müthiş zaferin ardından yaşan sevinci yansıtmak istedik. İşte Barcelona’nın bu müthiş galibiyetinin ardından yansıyan fotoğraflar.