comScore

Barcelona Barcelona

UEFA'dan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi açıklaması

05 Nisan 2020, Pazar 10:19
UEFA'dan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi açıklaması

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için dörtlü final ihtimalinin olduğunu açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA'ya bağlı tüm futbol organizasyonları askıya alınırken, başlangıç tarihleri hakkında belirsizlik devam ediyor. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'den Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için sürpriz bir açıklama geldi.
 

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ne zaman başlayacak?


Almanya'dan ZDF'ye röportaj veren UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi için play-off sisteminin seçenecekler arasında olduğunu ve sezonun 3 Ağustos'a kadar bitmesi gerektiğini söyledi.

Ceferin, "Hem Şampiyonlar hem de Avrupa Ligi 3 Ağustos'a kadar bitmeli. İçinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle tarihler konusunda esneğiz. Kriz daha erken düzelirse, daha erken başlayabiliriz." dedi.
AVRUPA KUPALARINA FINAL FOUR GELEBİLİR

Ceferin sözlerinin devamında, "Maçlar tarafsız sahada oynanabilir. Şimdilik sadece dörtlü ve sekizli final sistemini seçeneklerimiz arasında tutuyoruz. Şu anda futbol maçlarının başlaması çok yanlış bir karar oluyor. Oyuncuların, taraftarların ve hakemlerini sağlığını riske atamayız. Güvende hissedene kadar bu böyle olacak." ifadelerini kullandı.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)