comScore

Barcelona Barcelona

Transfer Haberleri: Barcelona, İlkay Gündoğan'ı transfer etmek istiyor

05 Temmuz 2018, Perşembe 19:12
Transfer Haberleri: Barcelona, İlkay Gündoğan'ı transfer etmek istiyor

Barcelona'da Andres Iniesta'nın yerine orta alanda oyuncu arayışları devam ederken Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan için çeşitli iddialar ortaya atılmaya başladı.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'da gelecek sezonun transfer çalışmaları devam ederken İlkay Gündoğan ile ilgili iddialar ortaya atıldı.
 

Barcelona, İlkay Gündoğan'ı transfer ediyor mu? (5 Temmuz Perşembe)


İspanya'da yayın yapan Le 10 Sport adlı internet sitesi Barcelona'nın orta sahaya bir yıldız oyuncu arayışında olduğunu ve en ciddi adayın İlkay Gündoğan olduğunu belirtti. Le 10 Sport'un haberine göre, Barcelona, Andres Iniesta'nın yerine orta sahaya Manchester City'nin orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan'ı transfer etmek istiyor.

Manchester City'de Pep Guardiola'nın üzerinde durduğu oyunculardan biri olan İlkay Gündoğan için iki tarafın da görüşmelerde bulunduğu iddia ediliyor.


Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a neden tepki gösterildi?


Geçtiğimiz haftalarda Türk kökenli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında Almanya'da her iki futbolcuya yönelik adeta bir linç kampanyası başlatılmıştı. Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Uyum Bakanı Joachim Stamp (FDP) Dünya Kupası Almanya-Meksika maçı öncesinde ilkay Gündoğan'ın formasını giyerek, futbolculara yönelik yanlış algının sona erdirilmesi mesajını verdi. 
KRV Uyum Bakanı Stamp, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğraf ve yazılı açıklama ile her iki futbolcunun kendi başarıları ile Almanya Milli Takımı forması giydiğini hatırlattı. Stamp, "Özil ve Gündoğan'ın Erdoğan ile görüşmesi Almanya'da uyum konusunda bir ateşli tartışmaya yol açtı. Evet, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın, Erdoğan ile fotoğrafı beni hayal kırıklığına uğrattı ve kızdırdı. Her iki futbolcuda pek çok genç için rol modeller. Özellikle, Türk kökenliler için futbolcuların başarısı büyük önem taşıyor" dedi. 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"