comScore

Barcelona Barcelona

Şampiyonlar Ligi için İstanbul'da dörtlü final planı

19 Mayıs 2020, Salı 17:55
Şampiyonlar Ligi için İstanbul'da dörtlü final planı

UEFA'nın çalışma grubu, Şampiyonlar Ligi'ni İstanbul'da oynanacak dörtlü final ile tamamlamak istiyor.

FutbolArena Dış Haberler - Şampiyonlar Ligi'nde kalan maçları tamamlamak isteyen UEFA, finalin oynanacağı İstabul için sürpriz bir projeyi gündeme aldı. UEFA'nın çalışma grubu, çeyrek final etabından sonra İstanbul'da bir 4'lü final oynanmasını planlıyor.
 

Şampiyonlar Ligi yarı final maçları İstanbul'da mı oynanacak?


30 Mayıs 2020'de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi final maçı, koronavirüs pandemesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

İSTANBUL'DA DÖRTLÜ FİNAL HEYECANI MI YAŞANACAK?
İspanyol AS Gazetesi'nin haberine göre UEFA'nın çalışma grubu, yarı final maçlarının da tek maç usulü olarak İstanbul'da oynatılmasını düşünüyor.

Böylelikle İstanbul bir dörtlü final oynanması gündeme gelirken, son kararı 17 Haziran'da toplanacak olan UEFA İcra Komitesi'nin vereceği belirtildi. Aynı zamanda bu fikrin en fazla destek gören öneri olduğu vurgulandı.

Öte yandan Şampiyonlar Ligi çeyrek final etabında kalan maçların 8 Ağustos'ta başlatılacağı öne sürüldü. UEFA İcra Komitesi onay verirse çeyrek final maçlarının tamamlanmasında sonra İstanbul'da Şampiyonlar Ligi için dörtlü final organize edilecek.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)