comScore

Barcelona Barcelona

Neymar'ın PSG'ye transferinde La Liga engeli

03 Ağustos 2017, Perşembe 14:03
Neymar'ın PSG'ye transferinde La Liga engeli

Neymar'ın dünya futbol tarihine geçecek transfer bedeli olan 222 milyon Euro karşılığında PSG'ye transfer olacağı konuşulurken La Liga yönetiminden bu transfere karşı bir tutum geldi.

FutbolArena - Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın 222 milyon Euro karşılığında PSG'ye transfer olacak olması dünya gündeminde bomba etkisi yaratırken bu transferle ilgili La Liga yönetiminin önemli bir karar aldığı ifade edildi.


Neymar'ın PSG'ye transferinde engel ne?


La Liga, FFP kurallarını öne sürerek, devlet destekli PSG'nin bu transferi gerçekleştiremeyeceğini savunuyor. La Liga yönetiminin Neymar'ın avukatının 222 milyon euro'luk sözleşme fesih bedeli ödemesini kabul etmedi!

La Liga yönetimi Neymar'ın serbest bırakılma bedeli 222 milyon Euro'yu almayı reddettiği ifade edilse de İspanyol basınından Marca bu haberi doğrulamıyor.
 

Dünyanın en pahalı transferi kim?


PSG bu transferi gerçekleştirdiği takdirde, Neymar dünyanın en pahalı transferi olacak. Transfer rekorunu geçtiğimiz yıl, Manchester United, Pogba'yı kadrosuna katarak kırmıştı. Pogba, Juventus'tan 105 milyon Euro karşılığından Manchester United'a imza atmıştı.
Fransa Ligue 1 ile ilgili son haberleri Ligue 1 Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.