comScore

Barcelona Barcelona

Neymar transferinde yılın takası! Barcelona vazgeçmiyor

26 Mart 2020, Perşembe 18:50
Neymar transferinde yılın takası! Barcelona vazgeçmiyor

Barcelona, koronavirüs nedeniyle düşen gelirlere rağmen Neymar transferinden vazgeçmeyecek.

FutbolArena Dış Haberler - La Liga ekibi Barcelona, gelecek sezon Lionel Messi, Luis Suarez ve Neymar üçlüsünü yeniden bir araya getirmekten vazgeçmiyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Barcelona, takas formülünü devreye almayı planlıyor.
 

Neymar Barcelona'ya transfer olacak mı?


İspanyol basınından Diario Sport'un haberine mali sorunlarla karşı karşıya kalan Barcelona, Neymar transferi için farklı arayışlara geçti. Sezon sonu Neymar'ı kadrosuna katmaya kararlı olan Barcelona, Paris Saint Germain'e Antoine Griezmann takasını da teklif edecek.

180 MİLYON AVROLUK FORMÜL DEVRE DIŞI KALDI
Katalanlar, FIFA'nın transfer mevzuatındaki 17. maddedeyi kullanarak Neymar'ı tazminat yoluyla transfer etmeyi planlıyordu. Ancak Barcelona, dünyada yaşanan son gelişmelerden sonra Neymar transferinde 180 milyon avroya denk gelen tazminat bedelini ödeme fikrinden vazgeçti.

NEYMAR - GRİEZMANN TAKASI TEKLİF EDİLECEK

Yeni bir strateji belirleyen Katalanlar, Neymar için PSG'ye yapacağı bonservis teklifine Antoine Griezmann takasını ekleyecek.  Koronavirüs salgınının etkilediği futbol ekonomisinde yüksek bonservisler ödemeyi düşünmeyen Barcelona, Neymar hedefinden de vazgeçmeyecek.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)