comScore

Barcelona Barcelona

Messi krizi büyüdü: 'İsteyen takım 700 milyon euro ödemeli'

30 Ağustos 2020, Pazar 15:41
Messi krizi büyüdü: 'İsteyen takım 700 milyon euro ödemeli'

Lionel Messi, Barcelona'nın çağrısına rağmen PCR testine katılmadı. La Liga yönetimi, Messi'yi isteyen kulübün serbest kalma bedelini ödemesi gerektiğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'da Lionel Messi krizi giderek büyüyor. Katalan ekibinde bugün gerçekleşen koronavirüs testine Lionel Messi katılmadı. Davete rağmen gelmeyen Arjantinli yıldız için La Liga yönetiminden açıklama geldi.
 

Lionel Messi, Barcelona'dan ayrılacak mı?


Barcelona'da bugün yeni sezon öncesi PCR testleri yapıldı. Lionel Messi bu işleme katılmayı reddederken, tartışmaların odağındaki bir diğer isim Luis Suarez test için hazır bulundu.

Messi'nin bu tavrı iplerin koptuğunu ilan ederken, tesislerin önünde Arjantinli yıldızı bekleyen küçük bir taraftar gözyaşlarına boğuldu.
LA LİGA YÖNETİMİ SON NOKTAYI KOYDU

İspanyol gazeteci Marcelo Bechler sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda, ''Messi, kulübe gönderdiği mektupta sözleşmesini tek taraflı fesh ettiğini ve artık kulübün bir parçası olmadığını belirtti." ifadelerini kullandı.

La Liga yönetimi ise çıkan tartışmalar üzerine açıklama yaparak Barcelona yönetimine destek verdi. Yönetim, Lionel Messi'nin sözleşmesindeki fesih maddesinin geçerli olduğunu ve ayrılması için 700 milyon avroluk serbest kalma bedelinin ödenmesi gerektiğini ilan etti.

Öte yandan Sky Sports'un haberine göre Barcelona yönetimi, 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Lionel Messi'nin bu tarihten önce ayrılmasına izin vermeyecek. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!