comScore

Barcelona Barcelona

Lionel Messi'nin maaşı Cristiano Ronaldo'yu solladı

05 Aralık 2017, Salı 22:08
Lionel Messi'nin maaşı Cristiano Ronaldo'yu solladı

Lionel Messi geçtiğimiz günlerde Barcelona ile yeniden sözleşme imzalarken, en önemli rakibi Cristiano Ronaldo'ya yeni kontratı ile fark attı.

FutbolArena Dış Haberler - Lionel Messi'nin geçtiğimiz günlerde Barcelona ile imzaladığı yeni sözleşmenin detayları basına sızmaya başladı. Buna göre Lionel Messi, Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'dan tam %70 daha çok maaş alacak..


Cristiano Ronaldo yılda ne kadar para kazanıyor?


El Mundo'nun haberine göre dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Cristiano Ronaldo geçen sezon Real Madrid ile sözleşme yenilemiş ve yıllık 21 milyon euro karşılığında anlaşma sağlamıştı. Buna karşın Neymar'ın PSG'ye attığı imza, futbol piyasasında maaşları da etkiledi. 


Lionel Messi yılda ne kadar para kazanıyor?


Lionel Messi geçtiğimiz günlerde Barcelona ile olan sözleşmesini yeniledi ve Cristiano Ronaldo'dan tam %70 oranında daha yüksek bir maaşla 35 milyon euro karşısında anlaşma imzaladı.

Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo 4'er kez ile tarihte Balon d'Or'u en çok kazanan futbolcular olarak zirvede yer alıyorlar. İki oyuncunun üst düzey rekabeti uzun yıllardır sürüyor. Bu rekabette maaş konusunda Lionel Messi birkaç adım öne geçmiş durumda. 


Cristiano Ronaldo yeni sözleşme imzalayacak mı?


Öte yandan İspanyol basınında Messi'nin yeni sözleşme imzalamasının ardından Ronaldo'nun da yeni bir sözleşme talep ettiği yazılmıştı ancak Ronaldo böyle bir düşüncesi olmadığını ve zaten yakın zaman önce sözleşme imzaladığı açıklamıştı. 
Bu sezon performansıyla hayal kırıklığı yaratan Ronaldo'nun sezon sonunda Real Madrid'ten ayrılacağına dair de birçok dedikodu bulunuyor.

Barcelona ile ilgili tüm gelişmeleri Barcelona Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)