comScore

Barcelona Barcelona

Lionel Messi: "Dünya kupası için son şansımız..."

27 Mart 2018, Salı 11:43
Lionel Messi:

Arjantin'in ve Barcelona'nın süperstarı Lionel Messi, bu yaz gerçekleşecek 2018 Dünya Kupası'nı kazanmak istediklerini söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Arjantin'in dünyaca ünlü futbolcusu Lionel Messi, yaklaşan dünya kupası öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Kariyerinde dünya kupası şampiyonluğu bulunmayan 31 yaşındaki süperstar Lionel Messi, kendi jenerasyonunun sona doğru geldiğini ve dünya kupasını kazanmaları için tek bir şansı kaldıklarını söyledi.
 

Lionel Messi'nin Arjantin Milli Takımı açıklamaları


ESPN'ye konuşan Lionel Messi: "Dünya Kupası'nı kazanmak için son şansımız. Birçok oyuncu son kez bu turnuvada oynayacak. Önemli bir neslin sonu geliyor. Ya şimdi ya da asla" ifadelerini kullandı. 2014 yılında Almanya ile final pynayan Arjantin rakibine yenilmiş ve dünya kupasını müzesine götürememişti. Lionel Messi'li Arjantin, 2015- ve 2016'da da Copa Amerika'da Şili'ye boyun eğmişti.

Lionel Messi, "Dünya kupasını kaldıramadık çünkü zordu. Salı günü İspanya'ya karşı dost canlısı olan 2014'teki finalde kupanın yanından geçmek korkunçtu. Kötü anıları üzerimizden atmak ve 2018 Dünya Kupası'nı kazanmak istiyoruz. Bu kadar yakın olmak ve daha önceki olaylarda kupayı kaldıramamak, hepimiz için bir hayal kırıklığıydı. Bütün Arjantin halkına oyuncular olarak kupa borcumuz var. Her zaman %100'ümüzü verek mücadele ediyoruz" diye konuştu.

"FİNALİ TEKRAR İZLEMEDİM"

Lionel Messi, 2014'teki final maçına değinerek. "Almanya'ya karşı oynadığımız finali tekrar izlemedim... Elimdeki şansı nasıl teptiğimi hatırlıyorum. Topa vuruşum berbattı. Eğer o topa güzel vursaydım belki de Chelsea'ye karşı geçen hafta benzer bir pozisyonda yaptığım gibi bir gol atabilirdim diye konuştu.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"