comScore

Barcelona Barcelona

İspanya'da Gerard Pique protesto edildi

03 Ekim 2017, Salı 11:50
İspanya'da Gerard Pique protesto edildi

İspanya'da referandum krizi milli takıma da yansıdı. Referandumu destekleyen açıklamaları nedeniyle Barcelona'nın savunma oyuncusu Gerard Pique milli takım antrenmanında protesto edildi. 

FutbolArena - İspanyol taraftarlar Katalan futbolcu Gerard Pique'ye küfürlü tezahüratlar yaparken, "Milli takımı bırak" şeklinde tempo tuttu.
 

İspanya'da Gerard Pique'ye yapılan protestolar


Pique, pazar günü oynanan Las Palmas maçı sonrası, göz yaşları içinde çok zor bir gün geçirdiğini belirterek, "Polis ve Guardia Civil'in fotoğrafları ortada. Ben bir Katalan'ım ve kendimi bir Katalan olarak hissediyorum. Katalonya halkının tutumundan dolayı gururluyum. Oy vermek bir haktır ve savunulmalıdır" demişti.

"MİLLİ TAKIMA DEVAM EDEBİLİRİM"
İspanya Milli Takımı'nda yer alması ile ilgili konuşan Pique, "Bence Milli Takım'a devam edebilirim. İspanya'da bugün olanları kabul etmeyen ve demokrasiye inanan pek çok insan var. Ama eğer yönetim gerçekten bir problem olduğumu düşünüyorsa, 2018'den önce milli takımı bırakırım" ifadelerini kullanmıştı.

Katalonya referandumu sırasında şehirde yaşanan olaylar hakkında konuşurken göz yaşlarını tutamayan Pique, milli takım antrenmanında sadece 23 dakika çalışabildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"