comScore

Barcelona Barcelona

İspanya La Liga geri dönüyor! Hükümetten açıklama

28 Nisan 2020, Salı 20:53
İspanya La Liga geri dönüyor! Hükümetten açıklama

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 4 Mayıs'tan itibaren futbol takımlarının gruplar halinde idmanlara başlayabileceğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs salgını devam ederken İspanya'dan müjdeli haberler gelmeye başladı. Barcelona ve Real Madrid'in şampiyonluk mücadelesi verdiği İspanya La Liga'da Haziran ayı işaret edildi. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 4 Mayıs'tan itibaren idmanların başlayacağını duyurdu.
 

İspanya La Liga ne zaman başlayacak?


İspanya La Liga, Haziran ayında yeniden başlayabilir. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 4 Mayıs tarihini ilan ederken, futbol takımlarının sosyal mesafe kurallarına uyarak idmanlara başlayabileceğini açıkladı.

TAKIM İDMANLARI VE MAÇLAR İÇİN ÖNGÖRÜLER
İspanya La Liga'nın Haziran ayında seyircisiz olarak devam etmesi bekleniyor. Grup idmanlarındaki futbolcu sayısının kademeli olarak arttırılacağı ifade edilirken, takım idmanlarının ise 1 Haziran'da başlayabileceği aktarıldı.

La Liga'nın başlangıcı için 5 veya 12 Haziran tarihleri gündeme alındı. Maçların seyircisiz olmasına kesin gözüyle bakılırken, sosyal hayat ve futbolun geri dönmesi için ülkede sıkı önlemler alınmaya devam ediliyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"