comScore

Barcelona Barcelona

Ernesto Valvarde: 'Kariyerimin en kötü dönemini yaşamıyorum'

13 Nisan 2018, Cuma 18:02
Ernesto Valvarde: 'Kariyerimin en kötü dönemini yaşamıyorum'

Barcelona, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Roma'ya elenmenin şokunu yaşarken teknik direktör Ernesto Valvarde soğukkanlı açıklamalar yaptı.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona, Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında 4-1 yendiği Roma'ya 2. maçta 3-0 yenilmesinin ardından üzerindeki üzüntüyü atamazken Ernesto Valvarde'den açıklamalar geldi.

Barcelona Teknik Direktörü Ernesto Valvarde, elenmekten büyük üzüntü duyduklarını ancak ellerinde kazanmaları muhtemel 2 kupa daha olduğunu söyledi. 
 

Ernesto Valvarde'denin Roma maçı sonrası açıklamaları


Sport Es'e knuşan Ernesto Valvarde, "Kariyerimin en kötü dönemini yaşamıyorum. Barcelona hala iki kupa kazanmak için mücadele ediyor" diye konuştu.
Ernesto Valvarde, Ağustos ayından sonra en zor ikinci dönemimizi yaşıyoruz. Çok düzenli ve çok iyi bir çizgi yakalaşamıştık ama şimdi devler liginde  ilerlemenin olasılığını kaybettik. Bu bir hayal kırıklığı ve biz bundan sorumluyuz. Bizim istediğimiz kalan 2 kupayı kazanmak. Hala kazanacak şeylerimiz var. Geriye baktığımızda her zaman kaybetmeye devam ederiz. Kaybettiklerinizi geri kurtaramazsınız" diye konuştu.

"KAZANACAĞIMIZ KUPALARA ODAKLANMALIYIZ"

Şampiyonlar Ligi ve Juventus, Manchester City ile ilgili de konuşan Valvarde, "Şampiyonlar Ligi kolay değil, Lig size bir sezon için bir düzenlilik verisi veriyor ama bu da çok karmaşık Şampiyonlar Ligi'nde bazen gücünüz yetmeyebilir" diye konuştu.

Valvarde son olarak, "Desteklendiğimi hissediyorum. Bir yarışı kaybettik ama tekrar söylüyorum. Kaybettiklerimize değil kazanmamız gerekenlere odaklanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Roma-Barcelona maçı özeti İZLE

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)