comScore

Barcelona Barcelona

Barcelona'nın hesapları hacklendi! 'Neymar dönecek'

16 Şubat 2020, Pazar 12:58
Barcelona'nın hesapları hacklendi! 'Neymar dönecek'

Barcelona'dan yapılan açıklamada twitter hesaplarının hacklendiği belirtildi.

FutbolArena Dış Haberler - İspanya Ligi ekiplerinden Barcelona'nın Twitter hesapları dün akşam saatlerinde hacklendi. Katalan kulübünden yapılan açıklamada hesaplardan atılan tweetlerin kulüple ilgisinin olmadığını duyurdu. 

NEYMAR'IN GERİ DÖNECEĞİNİ YAZDILAR
Barcelona'nın hesabını hackleyen kişiler, "Merhaba, bazı özel mesajlar okuyoruz. Görünüşe göre Neymar buraya dönecek" şeklinde paylaşım yaptı. Hacker grubu ayrıca Barcelona'nın Arapça hesaplarından da Başkan Josep Bartomeu'yu istifaya davet etti.BARCELONA'DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Bu gelişme sonrası Barcelona'dan yapılan açıklamada, "FC Barcelona'nın Twitter hesapları hacklendi, bu yüzden kulübümüzle ilgisi olmayan paylaşımlar yapıldı ve bunlar ivedilikle bildirilip silindi. Tweetler veri analizi için kullanılan üçüncü parti bir uygulama ile atılmıştır. FC Barcelona bir siber güvenlik denetimi gerçekleştirecek ve bu tür olaylardan kaçınmak ve taraftarlarımıza en iyi hizmeti garanti etmek için üçüncü parti yazılımlarla tüm protokolleri ve bağlantıları gözden geçirecektir. Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Son dakika Barcelona Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)