comScore
bilyoner

Barcelona Barcelona

Barcelona yönetimi istifa etti! Josep Bartomeu resmen açıkladı

27 Ekim 2020, Salı 23:31
Barcelona yönetimi istifa etti! Josep Bartomeu resmen açıkladı

Josep Bartomeu önderliğindeki Barcelona yönetimi istifasını resmen açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'da Lionel Messi krizi ile sarsılan ve sahada alınan sonuçlarla köşeye sıkışan Josep Maria Bartomeu yönetimi istifa etti.

 

Barcelona yönetimi neden istifa etti?

İspanya La Liga'da son 3 maçtan galibiyet alamayan ve El Clasico'da zor günler geçiren Real Madrid'e Camp Nou'da kaybeden Barcelona'da yönetim yolun sonuna geldi.

Barcelona Başkanı Josep Bartomeu, düzenlediği basın toplantısında tüm yönetim kuruluyla birlikte istifa ettiklerini açıkladı. Barcelona yönetimi üyelerin başlattığı imza kampanyası nedeniyle zor durumda kalmış ve istifanın eşiğine gelmişti.

İSTİFANIN ARDINDAN İLK SÖZLER:

"Bana saygısızlık yapıldı. Aileme hakaret edildi. Tehdit edildim. Sakladığımız şeyler olduğu söylendi. Medyadan acımasız eleştiriler aldık. Seçilecek yeni başkana en iyisini diliyorum. Barcelona'ya hizmet etmek bir onurdu. Kulübü tek bir yöneticinin eline bırakamazdık. Kim teknik direktörle veya futbolcularla sözleşme imzalayabilirdi? Kim Messi'nin devamlılığını sağlayabilir ya da maaşları ayarlayabilirdi?"

MESSİ YÖNETİME NELER DEMİŞTİ?

Ayrlığına izin verilmeyen Messi ise geçen ay Goal sitesine yaptığı açıklamada, "Barcelona'daki zamanımın artık bittiğini düşündüm. Üzgündüm çünkü kariyerimi hep burada bitirmek istediğimi söylemiştim. Başkana da bütün yıl bundan bahsettim ama vereceğim her kararımda özgür olduğunmu söyledi. Ancak sözünü tutmadı." ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika Barcelona Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!