comScore

Barcelona Barcelona

Arda Turan'ın transferi için İspanya'dan iddia

09 Ocak 2018, Salı 11:11
Arda Turan'ın transferi için İspanya'dan iddia

Barcelona'nın yolları ayırmak istediği Arda Turan hakkında İspanyol basınında yeni bir haber çıktı.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona, Arda Turan'ı göndermek istiyor! İspanyol ekibinde beklenen performansı sergileyemeyen ve sürekli özel hayatıyla sık sık medyada yer alan Arda Turan'ın geleceği merak ediliyor. Süper Lig'den Medipol Başakşehir'in kadrosuna katmak istediği yıldız futbolcunun ne karar vereceği belirsizliğini koruyor.
 

Arda Turan, Barcelona'dan ayrılmayacak mı?


Barcelona'dan yıllık yaklaşık 11 milyon Euro ücret alan Arda Turan'ın bu parayı başka bir kulüp verene kadar ayrılmama kararı aldığı iddia edildi. Cadena SER'in haberine göre; Arda Turan şu ana kadar Barcelona'dan aldığı yıllık ücreti verebilen kulüp bulamadı. Bu nedenle ayrılık için beklemede. 
 

Arda Turan Başakşehir'e mi transfer oluyor?


Barcelona'da bu sezon fazla forma şansı bulamadığı için Ocak ayında ayrılma kararı alan Arda Turan geçtiğimiz hafta Başakşehir yönetimiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ardından Başakşehir'den 1 hafta süre isteyen yıldız futbolcu kararını verdi. Yapılan görüşmeler neticesinde Arda Turan ve Başakşehir arasında anlaşma sağlanırken, Gökse Gümüşdağ ile Başakşehir yetkilileri transferi bitirmek üzere Barcelona'ya hareket ettiler. 

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ VE YETKİLİLER BARCELONA'DA!
Medipol Başakşehir ile Arda Turan arasında yapılan görüşmenin ardından anlaşma sağlanırken, Başkan Göksel Gümüşdağ ve yetkililer, transferi tamamlamak üzere Barcelona ile görüşmek için İspanya'ya hareket ettiler. aşakşehir yetkilileri, Arda transferi için Barcelona yöneticileriyle görüşecek. Göksel Gümüşdağ ayrıca Arda Turan ile görüşecek. 

ANLAŞMA 1.5 YILLIK
Medipol Başakşehir kulübü Arda Turan'ın 1.5 yıllığına kiralanması için Barcelona ile son görüşmeleri yaptıktan sonra Arda Turan'la birlikte Türkiye'ye dönecekler. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"