comScore

Barcelona Barcelona

Abidal'dan Messi itirafı 'Beni bir ceset olarak...'

10 Ocak 2018, Çarşamba 20:53
Abidal'dan Messi itirafı 'Beni bir ceset olarak...'

Barcelona'nın unutulmaz futbolcularından Eric Abidal, kanserle savaştığı günlerde yaşadıklarını anlattı. Abidal ile Lionel Messi arasındaki konuşma ise dikkat çekti.

FutbolArena Dış Haberler - Barcelona'nın Fransız savunma oyuncusu Eric Abidal'e 2011 yılında karaciğer kanseri teşhisi konulmuştu. Eric Abidal, o günlerde yaşadıklarını anlatırken Lionel Messi ile arasında geçen konuşma dikkat çekti.


Lionel Messi'nin Eric Abidal ile yaşadığı olay


Eric Abidal o günlerde kanser ile mücadele ederken hastaneden video çekip takıma moral olması açısından gönderirken, Lionel Messi bu videoları göndermesini istememiş. 

Abidal konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Maçtan önce takım arkadaşlarıma destek amacıyla bir video hazırlamıştım. Messi'nin ne söylediğini biliyor musunuz? 'Bize böyle şeyler gönderme lütfen, seni böyle görmek bizi üzüyor' dedi." şeklinde konuştu. Abidal, "Onları cesaretlendirmeye çalışıyordum, ama beni bir ceset gibi gördüklerini ve üzdüklerini söylediler." ifadelerini kullandı.
"HENRY GELDİĞİNDE ÇOCUK GİBİ AĞLADIM"

Abidal hastanede zor günler geçirdiğini de söylerken, "Thierry beni hastanede görmeye geldiğinde bir çocuk gibi ağladım. Beni böyle görmesini istemedim ama beni görmeye geldiği için de sevinmiştim" ifadelerini kullandı.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"