comScore

Bandırmaspor Bandırmaspor

Bandırmaspor'dan 'şike' açıklaması!

13 Temmuz 2017, Perşembe 00:02
Bandırmaspor'dan 'şike' açıklaması!

Bandırmaspor da Şanlıurfaspor gibi TFF'nin yürüttüğü şike ve teşvik primi soruşturmasına dahil olduklarını açıkladı.

FutbolArena - Bandırmaspor da Şanlıurfaspor'un ardından TFF 1. Lig'de geçen sezon şike yapıldığına dair, TFF'nin yürüttüğü şike ve teşvik primi soruşturmasına dahil olduklarını açıkladı.

"TEDBİRLER ALINMIŞTIR"
Bandırmaspor kulübü resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler paylaşıldı.

"Süreç Takibimiz Altında

2016-2017 futbol sezonundaki maçların müsabaka skorlarının etkilendiği iddiaları konusuyla kulübümüzün avukatı eski TFF ikinci Başkanı ve Hukuk Kurulu üyelerinden olan sayın Av. Kemal Kapulluoğlu'nu yetkilendirerek Kulübümüzün haklarının takibi yapılmaktadır. Av.Kemal Kapulluoğlu Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu tarafından yürütülen soruşturmayı yakından takip etmektedir. Kulübümüzün hakları gözetilerek gerekli tedbirler alınmıştır." 

ŞANLIURFASPOR'DAN TFF'YE NET MESAJ

Öte yandan Şanlıurfaspor Başkanı Emin Yetim de yaptığı açıklamada TFF'ye mesaj gönderdi ve şu ifadeleri kullandı.

"Federasyonun vereceği karar Türk futbol tarihinin belki de en önemli kararı olacaktır. Verilecek olan karar şike ve teşvik olayını ya kabul edilebilir hale getirecek, ya da Türk futbol tarihinde bundan sonraki süreçte şike ve teşvik olaylarının konuşulmayacağı bir ortam oluşacaktır. Bu nedenle, TFF tarafından verilecek karar ile mağduriyetimizin giderileceği ve tekrar TFF 1. Lig'de, hak ettiğimiz ligde müsabakalara devam edeceğimiz konusunda inancımız tamdır. TFF tarafından verilecek olan karar, spor kamuoyunu tatmin etmediği ve vicdanları rahatlatmadığı takdirde, FIFA ve UEFA nezdinde girişimlerde bulunacağımızı tüm spor kamuoyunun bilgisine sunuyoruz."

TFF 1. Lig ile ilgili tüm gelişmeleri TFF 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)