comScore

Balıkesirspor Balıkesirspor

Balıkesirspor'da müzeden kupa çalan Genero Zeeufik kadro dışı

17 Aralık 2016, Cumartesi 21:55
Balıkesirspor'da müzeden kupa çalan Genero Zeeufik kadro dışı

Balıkesirsporlu futbolcu Genero Zeeufik kadro dışı bırakıldı. 

FutbolArena - TFF 1. Lig takımlarından Balıkesirspor'da Hollandalı futbolcu Genero Zeefuik, kulübün müzesinden kupa çaldığı için süresiz kadro dışı bırakıldığı açıklandı. 


Balıkesirsporlu futbolcu Genero Zeeufik kulübün müzesinden kupa çaldı


Önceki gün Balıkesirspor'dan yapılan resmi açıklamada, "Oyuncunun çocuğunun hasta olduğu, bu durum karşısında ülkesine gitmek istediği, kulübün buna ret cevabı verdiği ve takım arkadaşlarının para topladığı..." şeklinde çıkan haberin gerçeği yansıtmadığı" belirtilmişti. 

"KENDİSİNE DE ÖDEME YAPILACAĞI SÖYLENDİ."
Balıkesirspor kulübü Hollandalı futbolcu Genero Zeeufik'in alacaklarıyla ilgili yaşanan sorun hakkında ise şu açıklamayı yaptı:

"Oyuncuya o güne kadar ödeme yapılmasının mümkün olmadığı ve diğer oyunculara ödeme yapıldığında kendisine de ödeme yapılacağı söylenmiştir. Zeefuik, şuan itibariyle kulübümüzde en yüksek ücretli sözleşme ile oynayan, ülkesine gidiş geliş uçak biletleri sözleşmesi ile garanti altında olan bir oyuncudur. Hollandalı oyuncuya geçen sezon sonunda kadroda düşünülmediği bildirilmiş, kendisine daha iyi şartlarda futbol yaşantısını sürdürecek kulüp de bulunduğu halde ısrarla kulübümüzde kalmaya devam etmiştir."

AKŞAM SAATLERİNDE TESİSLERE GELDİ.

16 Aralık 2016 Cuma akşam saatlerinde tesislere geldiği belirtilen Genero Zeeufuik'in, ""Futbolcu, kulüp personelimizin uyarılarına rağmen müzemizde bulunan kupalarımızdan birini alarak tesislerden ayrılmıştır. Oyuncuya yaptığı şeyin hata olduğu bildirilmesine rağmen yanlışından dönmemiştir. Konuyla alakalı yasal süreç başlatıldığı gibi kulüp disiplin talimatına göre oyuncu süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Olay gecesi müzemizden alınan kupa oyuncudan alınarak ait olduğu yere getirilmiştir. Konu ile ilgili yasal süreç devam etmektedir." ifadeleri kullanıdı. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)