comScore

Balıkesirspor'a transfer yasağı gelebilir

15 Eylül 2016, Perşembe 23:39
Balıkesirspor'a transfer yasağı gelebilir

Balıkesirspor teknik direktörü Reha Kemal Erginer kötü tabloyu değerlendirdi.

FutbolArena - Türkiye 1.lig ekiplerinden Balıkesirspor teknik direktörü Reha Kemal Erginer Balıkesirspor'un finansal anlamda zor günler yaşadığını belirtirken oyuncularının bu duruma parmak basmak amacıyla idmana çıkmadıklarını belirtti.

Balıkesirspor'da futbolcular gelecek dönemden dolayı ödenmeyen alacaklarını nedeniyle idmana çıkmaması şok etkisi yaratmıştı. Teknik direktörü Reha Kemal Erginer konu hakkında yaptığı açıklamada “Takım oyuncuları böyle bir karar alarak antrenmana çıkmadılar. Oyuncuların yaptığı bu eylem, ne yönetimi yaralamak, ne de takımı yaralamak. Onların yaptığı bir şeylere parmak basmak ve burada olan olayların büyüklüğünü şehre göstermekti. Bizim işimiz sahada, işimizi sahada yapıyoruz. Sahada olmamız gerektiğini de düşünüyoruz. Bu olaylardan da uzak durmaya çalışıyoruz. Geçmiş sezonlarda oldu transfer yasakları, puan silmeler. Bu sezonda transfer yasakları ve puan silmeler olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI

Türkiye 1.liginde birçok takımın mali anlamda sıkıntıları olduğunu belirten Balıkesirspor teknik direktörü Reha Kemal Erginer “ Ligler de mücadele eden takımlar doğru yapılanmalı ve doğru hedefler koymalı. Balıkesirspor, Balıkesir'in en büyük marka değeri. Balıkesir'in marka değerinin el birliği ile yükseltilmesi için herkes takımına sahip çıkmalı. Balıkesirspor'un daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz. Maddi sorunların çözülmesi için sadece yönetim değil, herkesin taşın altına elini koyması gerekir. Başarının gelmesi için tüm şehir bir araya gelmedi. Balıkesirspor'un değerini bilmeliyiz. Bu ligin değerini bilmeliyiz. Tabii ki amacımız takımımızı daha üst liglere taşımak, daha iyi başarılara taşımak. Bunu yaparken de doğru adımlar atılması gerekli. Koyulan hedefler, harcanan paralar, yapılan bütçeler sonunda hayal kırıklığı yaşatmasın. Bütün amacımız bu, bunun için buradayız. Ama bu sanıldığı kadar kolay değil. Kolay olsa bunu tüm takımlar yapardı. Türkiye'de bu işlere kısa vadede bakıyoruz. Türkiye' deki genel bakış kazan kazan üstüne. Göztepe bu sezona çok iyi başlangıç yaptı. Balıkesirspor'da iki mağlubiyet aldı ama maç sonunda Göztepe ile aramızda sadece bir puan kaldı. İşler bu kadar ince, işler bu kadar kolay. İyi bir takım olmak, iyi bir hoca olmak, iyi bir futbolcu olmak bir maçla, bir galibiyetle ya da bir mağlubiyetle olacak işler değil” şeklinde konuştu. 

Mali anlamda büyük sıkıntılar çeken ve geçtiğimiz günlerde oyuncularının idmana çıkmadığı Balıkesirspor'da yönetim destek için SMS kampanyası başlattı.

Balıkesirspor kulüp başkanı Feyyaz Çiftçi önderliğinde düzenlenen yardım kampanyası kulübün geçtiği mali sıkıntılara bir nebze olsun destek amaçlı düzenlenirken kulüp başkanı Feyyaz Çiftçi şehrin önde gelen iş adamlarından destek istedi. 

SMS KAMPANYASI

Türkiye 1.lig ekiplerinden Balıkesirspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

“Balıkesirsporumuz yaşadığı maddi sıkıntılar yüzünden SMS kampanyası düzenleme kararı almıştır. Taraftarlarımız, BALIKESIRSPOR yazıp 4026'a SMS göndererek sevdalısı olduğu kırmızı-beyaz renklere katkı sağlayabilir. Kampanya yalnızca Turkcell aboneleri için geçerli olup, SMS ücreti olarak 5 TL uygun görülmüştür. Balıkesirspor'a gönül veren bütün herkesi bu kampanyaya davet ediyor, katkılarını bekliyoruz”

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"