comScore

Balıkesirspor Haberleri: Feyyaz Çiftçi yeniden başkanlığa seçildi

31 Mayıs 2016, Salı 21:16
Balıkesirspor Haberleri: Feyyaz Çiftçi yeniden başkanlığa seçildi

Kırmızı-beyazlı kulübün olağan genel kurulunda Feyyaz Çiftçi yeniden başkanlığa seçildi.

PTT 1. Lig takımlarından Balıkesirspor'da yapılan olağan genel kurulda Feyyaz Çiftçi yeniden başkanlığa seçildi.

Balıkesirspor'un olağan kongresi, Karesi AVM toplantı salonunda 237 üyenin katılımı ile gerçekleştirildi. Tek aday olarak seçime giren Çiftçi, oy birliğiyle yeniden başkanlığa getirildi.
Kongrede yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan Feyyaz Çiftçi, geride kalan faaliyet döneminde gelenek ve ilkelere bağlı kaldıklarını söyledi.
 

Feyyaz Çiftçi'den Balıkesirspor açıklaması


Her alanda çalışma gayreti içinde olduklarına dikkati çeken Çiftçi şöyle konuştu:

"Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hepimizin ortak değeri Balıkesirspor. Kentin en büyük markası Balıkesirspor'dur. Takımımızın başarılı olması en büyük dileğimiz. Balıkesirspor'u nasıl daha iyi duruma getirebiliriz kaygısından başka endişemizin olmaması gerekiyor. Tesislerde çeşitli çalışmalar oldu. Devre arasında bazı çalışmalar yaptık. Sezon öncesinde tesis için çalışmalar yapacağız. Yeni antrenman sahasının inşaatı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla haziran ayında yapılacak. Sonra mevcut antrenman sahamız yenilecek. Asıl hedefimiz Balıkesirspor'a yepyeni bir tesis kazandırmak. Uzun vadede bunu başarmak istiyoruz."

Balıkesirspor her zaman hedefi olan bir kulüp olduğuna işaret eden Çiftçi, "Hedefimiz Süper Lig. Ekonomik sorunlar devam ediyor ancak önümüzü görebiliyoruz. Transfer hovardalığı yapmayacağız. Birliktelik içinde Süper Lig'i zorlayacağız." ifadesini kullandı.

Başkan Feyyaz Çiftçi'nin yönetim kurulu faaliyet raporunu okumasının ardından, kulüp divan kurulu raporu, kulüp disiplin kurulu, yönetim kurlu bilanço, kesin hesap, gelir-gider cetveli okundu. Yapılan oylama sonrasında yönetim kurulu oy birliği ile ibra edildi.

Üye sayısını artırmaya yönelik çalışmalarının da olduğunu aktaran Çiftçi, şöyle devam etti:

"Şu an için 884 üyemiz var. Bizim yönetimimizde Balıkesirspor üyeliğinden silinen kimse yoktu. Basında konu ile ilgili çıkan haberler yanlış. Biz 3 denetleme geçirdik. Denetleme sonucunda bazı şeylere rastlandı ve yargı aşaması sürüyor. 31 Aralık 2015'e kadar aidatlarını ödeyen üyeler katılıyor. Üyelikten düşürülme gibi bir şey yok. Aidatları toplamaya çalışacağız. Üyelikten silme gibi bir amacımız yok. Mali sorunlar sürüyor. Kulübü devraldığımızda 27 milyon liralık borç vardı. Şu anda 17 milyon liraya düştü. Kasamızda kullanabileceğimiz paramız var. Hedefimiz şampiyonluk ama öncelikli hedefimiz kulübün geleceğini kurtarmak. Bunları yaparken iddialı bir kadro kurup Süper Lig'i kovalamak istiyoruz."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!