comScore

Balıkesirspor Balıkesirspor

Domagoj Vida'yı yarı final maçında Ruslar yuhaladı

11 Temmuz 2018, Çarşamba 21:52
Domagoj Vida'yı yarı final maçında Ruslar yuhaladı

Hırvatistan - İngiltere maçının ilk yarısında Rus taraftarlar, Domagoj Vida'yı ıslıklayarak protesto etti. 

FutbolArena - Dünya Kupası yarı finalinde oynanan Hırvatistan - İngiltere maçının ilk yarısını izleyen Rus taraftarlar, Domagoj Vida'yı protesto etti. Hırvat futbolcunun topla her buluşmasında tribünlerden ıslık sesleri yükseldi. 

Hatırlanacağı üzere Hırvatistan'ın, çeyrek finalde Rusya'yı elediği maçın ardından Vukojevic ile paylaştığı videoda "Yaşasın Ukrayna!" diyen Domagoj Vida bu sözlerinden dolayı Rus halkından ve hükümetinden büyük tepki almıştı. Hırvatistan - İngiltere maçını izlemeye giden Rus taraftarlar da, müsabakanın ilk yarısında top ayağına geldiği her anda Vida'yı ıslıklayarak protesto etti. 
 

Rusya'dan Domagoj Vida'ya tepki


Rusya Devlet Duması Milletvekili Natalia Poklonskaya, Hırvatistan maçının ardından sert açıklamalar yaptı. Natalia Poklonskaya yaptığı açıklamada, Vida'ya da göndermede bulunarak bazı oyuncuların ülkeleri adına oynamadıklarını söyledi. 
AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

Hırvatistan şans eseri çeyrek finale yükseldi. Bazı Hırvat oyuncular kendi ülkeleri için oynamıyor. Bu da Hırvatistan'ın daha fazla ilerlemesini sağlıyor. Meraklılarına ise şunu söyleyebilirim, takım ruhu, birbirine bağlılık ve gurur duyulacak her şeyi yapan bir Rusya vardı. Siyasi güdümlü bir motivasyonla sporda bu şekilde bir zafer asla istemezdim. Rusya için yeterince turu geçmek adına yeterince iyi olmadığı söyleniyor ama Rusya, kaybederken bile kazanmaya layık bir mücadele sergiledi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)