comScore

Balıkesirspor Balıkesirspor

Balıkesirspor'dan Can Cangök iddiasına sert tepki! 'İftira atamazsınız'

19 Ekim 2017, Perşembe 18:04
Balıkesirspor'dan Can Cangök iddiasına sert tepki! 'İftira atamazsınız'

Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, "Birileri Balıkesirspor'un iyi gidişine çelme takmaya çalışmakta" diyerek Can Cangök ve Furkan Çil iddialarına sert çıktı.

FutbolArena - Balıkesirspor Baltok, Kulüp Başkanı Remzi Boncuk, sosyal medya üzerinden çeşitli konularda kendilerine yöneltilen "iftiralar" için hukuki işlem başlatacaklarını söyledi.
 

Balıkesirspor'dan Furkan Çil ve Can Cangök açıklaması


Remzi Boncuk, kulübün sosyal tesislerinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, son zamanlarda kendilerine karşı yöneltilen bazı söylemlerin kamuoyunda bilgi kirliliği yarattağını dile getirdi.

Bu konuda gerekli önlemleri alacaklarını belirten Boncuk, "Geçtiğimiz Salı kulüp oyuncusu Furkan Çil ve Can Cangök hoca hakkında çıkan asılsız karalamayı lanetliyorum. Bir siteden futbolcumuz Furkan ve teknik direktörümüz Can Cangök hakkında asılsız iddialarda bulunuldu. Ciddi derecede haksızlık iddialar bunlar. Can Cangök bu konuda hukuki süreci başlattı. Bunu lanetliyorum. Bu ayıptır, yazıktır, günahtır insanlara iftira atamazsınız. Bunların karşısında duracağız." ifadelerini kullandı.
 

Burak Çalık, Balıkesirspor idmanına çıktı mı?


Takım kaptanı Burak Çalık ile ilgili de kamuoyunun yanlış bilgilere sahip olduğunu anlatan Boncuk, şöyle devam etti:
"Burak'ın antrenmana çıktı-çıkmadı gibi bir konusu söz konusu. En son Samsunspor maçından sonra lige iki haftalık milli ara verildi. İlk hafta Burak antrenmanlara çıktı, diğer hafta ise çıkmadı. Hocamız kendi insiyatifi doğrultusunda bir sonraki maç kadrosuna Burak'ı dahil etmedi. Maç kadrosuna alınmaması farklı, yönetimin kadro dışı bırakması başka bir şey. Ayrıca kadro dışı kalmış değil. Okan ise kadro dışı, Burak maç kadrosuna alınmadı. Bu konuda yanlış anlamalar var. Burak ile konuşacağız. Olumlu sonuç alınamaması halinde yönetim kurulu olarak gerekli cezayı futbolcuya vereceğiz."

"BİRİLERİ BALIKESİRSPOR'A ÇELME TAKMAK İSTİYOR"

Boncuk, göreve geldiğinden beri yaptıkları ödemeler sayesinde icra dosyalarını kapattığını dile getirdi.

"Birileri Balıkesirspor'un iyi gidişine çelme takmaya çalışmakta." diyen Boncuk, şöyle konuştu:

"Ligde, 3. takımla aramızda 2 puan var. 6 ay önce bu takımın otobüsü icra ile altından alındı. Şimdi herkes bize gelmek istiyor. U15-U16 Fenerbahçe'yi yendi. U21'in durumu güzel. Oysa sosyal medyada tam bir kaos ortamı isteniyor. Biz Balıkesirspor'un iyi yerlere gitmesini istemiyor muyuz? Birileri mikser gibi Balıkesirspor'u karıştırmaya çalışılıyor. Pireyi, deve yapıyorlar. Her futbolcuya hoca beğendirmek zorunda mıyım? Her seyirciye teknik direktör beğendirmek zorunda mıyım? Balıkesir'de 'PRO/A' lisanslı kaç teknik direktör var? Ben eleştiriye karşı değilim. Ama eleştiri yapıcı olmalı. Belden aşağıya olmamalı. Balıkesirspor için eleştiri olacaksa bu fikrin arkası olması lazım. Göreve geldiğimizden buyana şeffaf olmaya çalıştık. Son 3-4 günde yaşananlar bizi ciddi rahatsız ettiği için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Ligde durumumuzdan memnunuz."

Ege ekibi ile ilgili son dakika gelişmelerini Balıkesirspor Haberleri özel sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)