comScore

Bakanlar Kurulu nedir? (Kabine ne iş yapar?) Bakanlar Kurulu'nun görevleri neler?

09 Temmuz 2018, Pazartesi 11:26
Bakanlar Kurulu nedir? (Kabine ne iş yapar?) Bakanlar Kurulu'nun görevleri neler?

Bakanlar Kurulu nedir? Bakanlar Kurulu görevleri neler? Bakanlar Kurulu ne iş yapar gibi merak edilen soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Bakanlar Kurulu'nda kimler olacak, Bakanlar Kurulu ne zaman belirlenecek, Bakanlar Kurulu'nda olacak kişilerin görevleri neler olacak? Detaylar haberimizde.

Bakanlar Kurulu nedir? Bakanlar Kurulu ne iş yapar? Bakanlar Kurulu kimlerden oluşur? Bakanlar Kurulu ne zaman oluşturulur? Yeni Kabine ne zaman açıklanacak, Yeni Kabine nedir, Yeni Kabinenin görevleri nelerdir gibi merak edilen soruların yanıtlarını hazırladık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu akşam açıklaması beklenen Bakanlar Kurulu'nda kimlerin görev alacağı ve Bakanlar Kurulu görevlerinin ne olacağını buradan okuyabilirsiniz. 
 

Bakanlar Kurulu nedir, görevleri neler? Yeni Kabine ne iş yapacak? 


Bakanlar Kurulu, 24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulacak. Bakanlar Kurulu veya Yeni Kabinenin görevleri merak ediliyor. Bakanlar Kurulu'nun görevi, tüm bakanların bir araya gelerek karar aldığı kuruldur. Fakat 24 Haziran 2018 seçimleri sonrası Türkiye Cumhuriyeti'nde değişen sistemle birlikte Bakanlar Kurulu'nda sadece Bakanlar olmak zorunda değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuda Bakanlar ve Milletvekilleri dışında isimlerin de Yeni Kabinede görev alabileceklerini söyledi. Oluşturulacak Yeni Kabinenin görevleri arasında Milli güvenliğin sağlanmasından ve Silahlı Kuvvetlerin yurt savunmasına hazırlanmasından, Türkiye Büyük Millet Meclisine karşı, Bakanlar Kurulu sorumludur.
 

Yeni Kabine saat kaçta açıklanacak? Yeni Kabine açıklaması canlı izle


Yeni Kabine hakkında en çok merak edilenlerin başında elbette kabinenin saat kaçta açıklanacağı ve Bakanlar Kurulu'nda hangi isimlerin yer alacağı oldu. Yeni Kabine için bugün saat 16.00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmen görevi alması bekleniyordu. Bugün Meclis'te resmen Cumhurbaşkanlığı görevini alacak olan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi de bu akşam 21.00 sıralarında açıklaması bekleniyor. 

YENİ KABİNE AÇIKLAMASI CANLI İZLE >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"