comScore

Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik kararı! Bedelli Askerlik yaşı ve parası 2018

13 Temmuz 2018, Cuma 11:39
Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik kararı! Bedelli Askerlik yaşı ve parası 2018

Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik kararını açıkladı mı? Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? Bedelli Askerlik konusunda Bakanlar Kurulu'nun vereceği karar merakla beklenirken Bedelli Askerlik son dakika haberlerini de sizler için derledik. Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak ve parası ne kadar gibi soruların yanıtları haberimizde.

Bedelli Askerlik ne zaman çıkacak sorusunun ardından seçimlerden önce verilen Bedelli Askerlik müjdesi verildi. Şimdi ise vatandaşlar Bedelli Askerlik parası ne kadar olacak ve Bedelli Askerlik yaş sınırı belli oldu mu şeklinde aramalar yapmakta. Bakanlar Kurulu'nun belirlenmesinin ardından bugün ilk kez toplanacak olan yeni kabinenin Bedelli Askerlik konusunda da karar alması bekleniyor. Bedelli Askerlik için Bakanlar Kurulu kararı ne zaman açıklanacak, Bakanlar Kurulu saat kaçta toplanacak ve Bakanlar Kurulu Bedelli Askerlik kararı gibi aramaların yanıtları da haberimizde olacak. 
 

Bakanlar Kurulu ne zaman toplanacak? (13 Temmuz Bakanlar Kurulu)


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda yer alan sisimler bugün cuma namazından sonra ilk kez toplanacak. Hacı Bayram Camii'nde kılınacak cuma namazından sonra yeni kabinede yer alan bakanlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Beştepe'de toplanarak ilk toplantısını gerçekleştirecek. Toplantıda Milli savunma Bakanı Hulusi Akar da yer alacak. Bedelli Askerlik konusunda da toplantıda bir karar çıkabileceği öngörülüyor. 


 

Bakanlar Kurulu'nda kimler var? 2018 Bakanlar Kurulu listesi


Cumhurbaşkanı Yardımcısı - Fuat Oktay
Adalet Bakanı - Abdülhamit Gül
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı – Zehra Zümrüt Selçuk
Dışişleri Bakanı – Mevlüt Çavuoğlu
İçişleri Bakanı – Süleyman Soylu
Milli Savunma Bakanı – Hulusi Akar
Milli Eğitim Bakanı – Ziya Selçuk
Sağlık Bakanı – Fahrettin Koca
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı – Fatih Dönmez
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı – Mehmet Cahit Turan
Çevre ve Şehircilik Bakanı – Murat Kurum
Tarım ve Orman Bakanı – Bekir Pakdemirli
Kültür ve Turizm Bakanı – Mehmet Ersoy
Gençlik ve Spor Bakanı – Mehmet Kasapoğlu
Hazine ve Maliye Bakanı – Berat Albayrak
Ticaret Bakanı – Ruhsar Pekcan
Sanayi ve Teknoloji Bakanı – Mustafa Varank
 

Bedelli Askerlik yaş sınırı ne olacak? Bedelli Askerlik parası ne kadar 2018


Bedelli Askerlik fiyatıyla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Tulun açıklama yaptı. Tulun yaptığı açıklamada Bedelli Askerlik fiyatı için şunları söyledi:
"Bu çok büyük bir problem. Bu konuda adım atmak istiyoruz. Daha makul fiyatlarla bir çalışma yapabiliriz. 3 aylık 5 aylık askerler operasyona gitmiyor. Ülkede askerlikle ilgili sorun yaşayan gençlerin olmamasını istiyoruz. Bedelliyi çok daha kalıcı, bir sorun olarak ele alıp çözmek istiyoruz."

Bedelli Askerlik konusunda yaş sınırının ne olacağı merak ediliyor. Bedelli Askerlik bekleyen vatandaşlar yaş sınırının 25'e kadar düşürülmesi yönünde sosyal medyada kampanya başlattı. Bedelli Askerlik için hükümetin belirleyeceği yaş sınrıının 26-28 olabileceği iddia ediliyor.

BEDELLİ ASKERLİK SON DAKİKA HABERLERİ TIKLAYIN >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"