comScore

Galatasaray Galatasaray

Başakşehir - Galatasaray maçında Riekerink, Dursun Özbek ve yönetime istifa çağrısı

04 Şubat 2017, Cumartesi 23:17
Başakşehir - Galatasaray maçında Riekerink, Dursun Özbek ve yönetime istifa çağrısı

Medipol Başakşehir - Galatasaray maçının ikinci yarısında sarı kırmızılı taraftarlar futbolcuların ardından teknik direktör Riekerink'i de istifaya davet etti. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Galatasaray ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçın 65. dakikasında sarı kırmızılı taraftarlar skora ve ortaya koyulan kötü performansa tepki gösterirken, futbolcuların ardından teknik direktör Riekerink'i de protesto etti. 


Galatasaray taraftarları Riekerink'i istifaya davet etti


ÖGalatasaray taraftarları Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda oynanan Medipol Başakşehir maçının 62. daikasında önce takımı protesto etmeye başladı. "Sabrımız taşıyor adam gibi oynayın." diye bağıran sarı kırmızılı taraftarlar, "O forma kutsaldır, adam gibi oynayın." diyerek tepkilerini getirdiler. 

Galatasaray taraftarları birkaç dakika sonra ise bu sefer ve ilk kez teknik direktör Riekerink'i hedef aldı. Sarı kırmızılı taraftarlar Hollandalı teknik adama "İstifa" çağrısında bulunurarak kısa bir süre "Riekerink istifa." diye bağırdı.
DURSUN ÖZBEK DE HEDEFTE

Taraftarlar bir süre sonra başkan Dursun Özbek'i de hedef alırken, 73. dakikada yönetim istifa diye bağırdılar ve sonrasında "Dursun gider biz kalırız, biz Galatasaraylıyız. Acin yönetim istemiyoruz. Dursun Özbek bu kulüp babanın oteli değil." şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

DEVRE ARASINDA DA PROTESTO

Öte yandan Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Başakşehir Fatih Terim stadında Galatasaraylı taraftarlar ilk 45 dakikada takımlarının 2-0 yenik durumda olmasının dışında ortaya konan kötü futboldan dolayı "Sabrımız taşıyor artık, adam gibi oynayın." diyerek takımlarını protesto etti.

Taraftarlar ilk yarının bitiş düdüğüyle birlikte bazı futbolcuları da protesto etti. Bilhassa Selçuk İnan'a sosyal medyadan sarı kırmızılı taraftarlar büyük tepki gösterdi. 


Galatasaray taraftarlarından Selçuk İnan ve Sabri'ye protesto


Sarı kırmızılı taraftarlar Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Medipol Başakşehir maçının son dakikalarına doğru bu kez futbolculardan Sabri ve Selçuk İnan'ı hedef aldı. İlk yarıda vasat bir futbol ortaya koyan Selçuk İnan ikinci yarıda sakatlanarak oyundan alınmıştı. Taraftarlar Sabri ve Selçuk'a, "Çin'e gitsene" diye bağırdı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)