comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'ın avukatından Fenerbahçe'ye müjde

22 Şubat 2017, Çarşamba 18:15
Aziz Yıldırım'ın avukatından Fenerbahçe'ye müjde

Abdurrahim Erol, sanıklar arasındaki Lokman Yanık isimli şahısın itiraflarda bulunduğunu belirtti.

FutbolArena - Silivre'de 3. günü geride kalan 3 Temmuz davası hakkında Aziz Yıldırım'ın Avukatı Abdurrahim Erol önemli açıklamalarda bulundu.
 

Fenerbahçe'nin 3 Temmuz davasında son durum


FB TV'ye konuşan Abdurrahim Erol, sanıklar arasındaki Lokman Yanık isimli şahısın itiraflarda bulunduğunu belirtti.

Avukat Abdurrahim Erol, “İddianamenin okunmasının ardından bugün ilk kez sanık sorgusu başladı. İlk olarak Lokman Yanık isminde bir sanık ifade verdi. Bu sanığın dosya bakımından önemi 2010 yılında soruşturmanın başlamasına esas olan ilk raporda imzası olan sanıktı. Bu raporda bazı iddialar vardı ve bu rapor üzerine soruşturma başladı, yürüdü ve iddianame o tarihte düzenlenmişti o tarihte 2011 yılında. Önemsediğimiz bir sanıktı. Bu kumpas sürecini ortaya çıkarabilmek için ilk raporun hangi saiklerle düzenlendiğinin ortaya çıkması gerekiyordu. Sanık şöyle bir beyanda bulundu. Esasında raporunun hukuki bir yanının olmadığını, bir iç yazışma niteliğinde olduğunu, savcı talimatı almadan, soruşturmaya başlanmadan müştekinin rapordaki verilerin kaynağı olarak gösterilen müştekinin beyanı bile alınmadan soruşturmanın başlanmasının usulsüz olduğunu itiraf etti. Bizde bu raporun usulsüz olduğunu düşünüyorduk. Her zaman bunu söyledik. O zaman kimse bunu dikkate almadı ve sanık bugün bunu itiraf etti.   Kumpasın ortaya çıkarılmasında bu itirafın önemli bir kilometre taşı olacağını düşünüyorum. Geride kalan sanıkların hiç biri ise çeşitli mazeretlerle ifade de bulunmadı. Mahkeme başkanı onların ifadelerini daha sonraki duruşmalarda alacak. Tutuksuz sanıkların ise ifadesine geçildi. Bu hızlı bir geçiş oldu. Tutuksuz sanıklardan iki tanesi ifade verdi. Yarın tutuksuz sanıkların ifadelerine devam edilecek. Gerçeğin ortaya çıkartılmasını bekliyoruz ve çıkacağına da inanıyoruz.” diye konuştu.
 

Fenerbahçe'nin şike davasının 3. gününde neler yaşandı?


İşte Fenerbahçe resmi sitesinden yayınlanan 3. gün yazısı:
"Fenerbahçe'ye kurulan kumpasla ilgili Silivri'de görülen davanın 3. gününde savunmalara geçildi. Sorgulamada dönemin polis memuru Lokman Yanık, 3 Temmuz sürecini başlatan raporunun hukuki bir yanı olmadığını ve usulsüz olduğunu itiraf etti.

Fenerbahçe'ye kurulan kumpasla ilgili Silivri'de görülen 15'i tutuklu 108 sanıklı dava devam ediyor. İlk iki gün iddianamenin okunduğu davanın 3. gününde tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunma ve sorgulamalara geçildi.

3 Temmuz sürecini başlatan ilk raporu hazırlayan dönemin polis memuru Lokman Yanık, soruşturmanın usulsüz ve hukuka aykırı olarak başladığını itiraf etti.

Davanın 4. gününde de savunmaların alınması devam edecek."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)