comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Aziz Yıldırım'dan NTV Spor canlı yayında Göksel Gümüşdağ'a ihale konusunda sert cevap

31 Ocak 2017, Salı 20:05
Aziz Yıldırım'dan NTV Spor canlı yayında Göksel Gümüşdağ'a ihale konusunda sert cevap

Göksel Gümüşdağ, "Aziz Yıldırım önce bize, sonra beIN SPORTS'a teşekkür etmeli." diye konuştu. İlerleyen dakikalarda yayına bağlanan Aziz Yıldırım sert cevap verdi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, NTV Spor'da soruları yanıtladı.
 

Göksel Gümüşdağ'dan Medipol Başakşehir açıklaması


Medipol Başakşehir'in durumu hakkında iddialı açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, "Açık açık beyan ediyorum, biz şampiyonluk yarışının içerisindeyiz. Herkesin 2. takımıyız." ifadelerini kullandı.

Başarının tesadüf olmadığını söyleyen Gümüşdağ, "Bizim oyuncu maaşları,primler,antrenörler hepsi için bütçemiz 70 milyon TL civarında. 3 büyüklerde bu rakam 250 milyon civarında. Mütevazı bütçeyle büyük hayaller kuruyoruz. Bizimki tesadüf başarı değil. Tesadüf olsa 2 yıl üst üste 4. olmazdık." dedi.
'İKTİDARIN TAKIMI MISINIZ?'

"İktidarın takımı olduğunuz doğru mu?" sorusuna dikkat çeken bir karşılık veren Göksel Gümüşdağ, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın stad açılışımızda 12 numaralı formayı giymesi nedeniyle böyle anılıyor sanırım. O formayı emekli ettik. Biz böyle anılmaktan mutluluk duyarız." sözlerini sarf etti.

Bu konunun avantaj sağladığı iddialarına tepki gösteren Göksel Gümüşdağ, "Daha geçende Adana'da bir golümüz verildi, sonra iptal edildi. İktidara yakınlık haberleri anlamsız." dedi.
 

Göksel Gümüşdağ'dan Aziz Yıldırım açıklaması


"Aziz Yıldırım imzalamazsa ne olur?" sorusuna cevap veren Göksel Gümüşdağ, "Hiçbir şey olmaz. 17 kulüp imzalıyor zaten. Hukuki süreç başlar. 1 kulüp imzalamadı diye yayın ihalesi iptal olmaz. Türk futbolu için bu yayın ihalesi devrim niteliğindedir. Bunu kimsenin hafife almasını kabul etmem. Fenerbahçe yayın ihalesinde kur 3.26 değil, 3.36 olsun diyor. Öyle olursa kulüp başı 2 milyon TL oynuyor. 600 milyon Dolar'a yaptığımız anlaşma için Aziz Yıldırım önce bize, sonra beIN SPORTS'a teşekkür etmeli. Katar Devleti bu yatırımı, Türkiye Cumhuriyeti'nin desteğiyle yaptı. Ben, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Dİvan Kurulu'nda konuşan Aziz Yıldırım, “Yayın ihalesinde 500 milyon Dolar'a ihale yapıldı denildi. Bu ihalenin 250 milyon Dolar'ı, dolar olarak işlenecek. Diğer kısmı ise TL'ye çevrilecek. Kur farkına göre bu para şekillenecek. Bu ihalenin uygulanma tarihi de 1 Haziran 2017. Bu kuru da 3.260'tan sabitleyelim diyorlar. Bu tarihte Dolar 4 lira olursa ne olacak. 3.260 ile 4 Lira arasında çok para var. Geriye kalan parayı cebe indiriyorlar. Ben de imzalamadım hiçbir şeyi. Doğru olmayan hiçbir şeyi imzalamam. Buradan tavsiye diyorum. Uygun şartlara getirip İhaleyi tekrar yapsınlar. Bu iki kur farkı arasında, 250 milyon Dolar'a göre hesaplandığı zaman ciddi bir fark oluyor. Bu aradaki fark ne olacak? Kimin cebine giriyor?” ifadelerini kullanmıştı.
 

Video hakem Türkiye'de ne zaman başlayacak?


Video hakem konusuna da değinen Göksel Gümüşdağ açıklamalarının devamında, "Video hakemliğin denenmesini istiyoruz. Mart ayında denemelere başlayacağız. Kulüpler bu konuda mutabıklar. Video hakem ve gol çizgisi teknolojisini kullanmak istiyoruz. Zorundayız çünkü dünya kullanıyor. Geçen hafta Kasımpaşa lehine olan pozisyon çizgiyi geçti ama verilmedi. Gol-Çizgi teknolojisi olsa hakem golü verirdi." sözlerini sarf etti.
 

Göksel Gümüşdağ TFF başkanlığına aday olacak mı?


2019'daki seçim için açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, "Şu anda TFF başkan adaylığı gibi bir düşüncem yok. Rıdvan Dilmen'in de aday olmak istemesi çok doğal. Yıldırım Demirören'i 2019'a kadar desteklemeye devam edeceğim." diye konuştu.

EMRE BELÖZOĞLU - ARDA TURAN - FATİH TERİM

Milli takımdaki krizi Emre Belözoğlu ile birlikte çözmek için yardımcı olduklarını açıklayan Gümüşdağ, "Arda konusunda kulüpler birliği olarak arkasındayız demiştik. Terim-Arda ilişkisi baba oğul gibidir. Emre'de akil bir duruş var artık, biz görüştük Emre görüştü ve sorunların çözülmesine yardımcı olduk." ifadelerini kullandı.
 

Aziz Yıldırım'dan Göksel Gümüş'a cevap


İlerleyen dakikalarda yayına bağlanan Aziz Yıldırım, "İhalenin şartlarını bilmiyorum, bilsek değerlendirmemizi ona göre yaparız. Bunu bilmiyoruz, noterden yazıyla istedik. Ürün kulüplerin ürünü ama biz şartnameyi görmedik. Kulüpler Birliği hiçbir kulübe şartnameyi göndermediler. Bizim bilmediğimizi Göksel Gümüşdağ'da biliyor. Kamuoyuna bu anlaşmanın ne zaman geçerli olduğunu açıklamalılar. Göksel Bey'in söylediği gibi aradaki fark 25 milyon TL ise, aradaki farkı da ödemeyi kabul edip imzalarım. Ama öyle değil. Bu anlaşma ne zaman geçerli? Ben iş adamıyım, müteahhitlik yaptım. 1 Haziran'dan itibaren bu anlaşma hayata geçecek. İhale 1 Haziran'da başlıyor. 3.26'dan 3.36'ya geldi ve kulüp başına 2 milyon TL oynuyor. Haziran'da kur 4 TL olursa, kulüpler ne kadar zarar edecek hep birlikte göreceğiz. Göksel Bey sen bu anlaşmayı hazırladıysan yanlış hazırladın o zaman." çıkışında bulundu.

Göksel Gümüşdağ, "İhale günü kur neyse, haziran günü kur da o olacak. Şartnamede bu yazıyor. Geçmişte de böyle yapıldı." diye cevap verdi. 

'EZBERE KONUŞUYORSUNUZ'

Gümüşdağ'ın "İhaleye gelin birlikte bakalım, programa birlikte çıkalım." karşılığına cevap veren Aziz Yıldırım, "Olmayan ihaleye nerede bakacağım." sözlerini sarf etti.

Aziz Yıldırım sözlerinin devamında "Siz adamın kaybını düşünüyorsunuz. Ben adamları niye düşüneyim. Ben kulübümü düşünürüm. Türkiye'de kur böyle artarken, böyle hadise olmaz ya! Ezbere konuşuyorsunuz." diye konuştu.

'İHALEYE FESAT KARIŞTIRDIYSANIZ...'

Sözü devralan Göksel Gümüşdağ ise, "Aziz Bey ezbere konuşmuyoruz. Hadiselik bir şey yok. Hadiseyi yapan sizsiniz. 17 kulüp imzaladı. TFF bunu imzaladı. Şartnameye uygun hareket ettiğimizi düşünüyoruz." dedi.

Aziz Yıldırım'ın "Her şey madem uygun bizden niye kağıt istiyorsunuz?" sorusuna cevap veren Göksel Gümüşdağ, "O feragatı biz kur farkı nedeniyle istedik." açıklamasını yaptı.

Son sözlerinde sert sözler kullanan Aziz Yıldırım, "İhaleye fesat karıştırma varsa, biz gereğini yaparız. Ben iyi biliyorum her şeyi, merak etme. Sen benim yanımda yardımcıydın. Bak tekrar söylüyorum; ihaleye fesat karıştırıldıysa, mahkemeye götürürüm." ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)